Mieszkaniec Gminy Złota podejrzany o kradzież energii

0

Aż 5 lat pozbawienia wolności, może grozić mężczyźnie, który został podejrzany o nielegalny pobór energii elektrycznej.W poniedziałek, 5 lutego, pińczowscy kryminalni wspólnie z pracownikami firmy energetycznej podjęli czynności, w wyniku których w jednym z domów na terenie gminy Złota, ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej.

Jak informuje Damian Stefaniec, rzecznik KPP w Pińczowie, pracownicy jednej z firm dystrybuujących energię elektryczną udali się do domu 52-letniego mężczyzny, z którym rozwiązano umowę na dostawę energii. Ich zadaniem, jak dodaje rzecznik, był demontaż przyłącza.

– Na miejscu okazało się, że w zabezpieczoną skrzynkę ktoś ingerował, wykonując obejście układu pomiarowego. O podejrzeniu kradzieży energii elektrycznej, powiadomieni zostali policjanci, którzy na miejscu wykonali wszelkie czynności niezbędne do udokumentowania zaistniałego przestępstwa. Właściciel posesji, na której doszło do prawdopodobnego przestępstwa, wkrótce zostanie przesłuchany. Obecnie trwa oraz analiza zebranego materiału dowodowego , która pozwoli wyjaśnić wszelkie okoliczności kradzieży – wyjaśnia Damian Stefaniec – rzecznik pińczowskich stróżów prawa.

Jak dodaje rzecznik, kradzieże prądu elektrycznego w zdecydowanej większości dokonywane są na szkodę przedsiębiorstw. Dlatego też pińczowska policja stara się współpracować z pracownikami placówek terenowych takich zakładów.

nielegalny pobór energii

Udostępnij.

Dodaj komentarz