Mieszkania socjalne niemal gotowe

0

W pierwszych dniach kwietnia zakończy się budowa mieszkań socjalnych w Busku-Zdroju. Długo oczekiwana inwestycja mogła dojść do skutku dzięki finansowemu wsparciu z projektu pn. „Zaspokojenie potrzeb społecznych poprzez zwiększenie zasobów mieszkań socjalnych”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WŚ 2014 – 2020.

„Zapotrzebowanie na lokale socjalne to spory problem. Wielu mieszkańców oczekuje na takie mieszkanie nawet kilka lat. Inwestycja, która właśnie ma się ku końcowi z pewnością pomoże nam w tej trudnej społecznej kwestii i już wkrótce mieszkańcy potrzebujący wsparcia wprowadzą się do swoich nowych mieszkań”mówi burmistrz MiG Busko -Zdrój Waldemar Sikora.

Umowę na realizację projektu gospodarze gminy podpisali 23 czerwca 2017 roku i prace ruszyły od razu, gdyż do wykonania było ogromne zadanie. Obejmowało ono przebudowę, nadbudowę i rozbudowę istniejącego obiektu tzw. „hotelowca” w pobliżu buskiego szpitala, przy ul. Bohaterów Warszawy. W budynku, gdzie przed laty mieszkał personel medyczny, już niedługo swój własny kąt znajdą ludzie, z którym z różnych przyczyn nie wiedzie się w życiu najlepiej.

W wyniku wspomnianej przebudowy stary budynek zyskał odnowione wnętrza zaadaptowane na niewielkie, acz przytulne mieszkania. Nadbudowa pozwoliła z kolei wygospodarować nową mieszkalną przestrzeń na dodatkowej kondygnacji. Projekt objął także rozbudowę, w wyniku której powstała całkiem nowa część w kierunku północnym. Łącznie, w dotychczasowym i dobudowanym obiekcie powstało 66 mieszkań socjalnych, gdzie już za kilkanaście tygodni zamieszka około 236 osób. Mieszkania są jasne, przytulne i z pewnością będą dobrze służyć swoim nowym lokatorom.

Więcej w papierowym wydaniu.

Udostępnij.

Dodaj komentarz