Mężczyzna mierzył do policjantów z przedmiotu przypominającego broń

0

W sobotę, 22 października, niespodziewaną wizytę 38-letniemu mieszkańcowi gminy Stopnica złożyli funkcjonariusze z tamtejszego Komisariatu Policji. Mundurowi ze Stopnicy podejrzewali mężczyznę o kradzież roweru.
Podczas gdy policjanci wchodzili do pomieszczenia, gdzie znajdował się podejrzany, ten wymierzył do nich z przedmiotu przypominającego broń. Po tym incydencie stopniccy policjanci poprosili o dodatkowe siły mundurowych. Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy i rozpoczęli negocjacje z mężczyzną.
– Wykorzystując chwilową nieuwagę napastnika, policjanci obezwładnili i zatrzymali go. Podczas przeszukania pomieszczenia, w którym przebywał 38 – latek, stróże prawa zabezpieczyli broń oraz siekierę, którą wcześniej w rękach napastnika widzieli policjanci – informuje oficer prasowy Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju.
– Zabezpieczoną broń policjanci prześlą do ekspertyzy, aby sprawdzić czy jest to broń palna. Mężczyzna po zakończonej akcji został zbadany przez lekarza pogotowia i z jego polecenia przewieziony do specjalistycznego szpitala – dodaje rzecznik.
Za wywieranie groźbą wpływu na policjantów, którzy prowadzą czynności służbowe, 38-latkowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
e.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com