Medale na 20-lecie Powiatu Pińczowskiego

0

„20 lat minęło, jak jeden dzień, a mam wrażenie, że to zaledwie wczoraj składaliśmy ślubowanie podczas pierwszej sesji pierwszej Rady Powiatu” – mówił starosta Zbigniew Kierkowski. Gospodarz powiatu pińczowskiego nie krył swojego wzruszenia, z niekłamanymi emocjami opowiadając o pierwszych posiedzeniach, pierwszych komisjach, pierwszych ważnych uchwałach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wspomniał ludzi, którzy tworzyli zręby powiatowej samorządności, minutą ciszy uczczono tych, którzy odeszli już na wieczną wartę.
Uroczysta jubileuszowa sesja Rady Powiatu Pińczowskiego odbyła się w środę 5 września w sali konferencyjnej Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, a poprowadził ją przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Gołuszka. Kilka dni wcześniej, w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w intencji mieszkańców i władz powiatu modlił się ks. dziekan Jan Staworzyński.


Jubileusz 20 – lecia Powiatu Pińczowskiego zgromadził w jednym miejscu wielu zacnych gości. Przybyli radni wszystkich kadencji, gospodarze gmin, pracownicy powiatowych instytucji, dyrektorzy szkół i służby mundurowe. Szczególnie ciepłe słowa do zebranych skierował marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, a także Małgorzata Muzoł, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim.
Marszałek Jarubas zdradził że zawsze z wielką radością odwiedza Pińczów, gdyż, jak podkreślił „panuje tu wyjątkowy klimat i duch”.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podczas oficjalnych przemówień wspominano o największych powiatowych inwestycjach. Szpital, drogi, remonty i modernizacje szkół, urzędy, placówki opiekuńcze i hala widowiskowo – sportowa, która niejako ukoronowała 16 -letnią pracę gospodarzy powiatu. Obiekt oddano do użytku 4 czerwca 2014 roku, a jego budowa trwała 5 lat pochłaniając kwotę 14 milionów złotych. Środki pochodziły przede wszystkim z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2017 – 2014, a także z budżetu powiatu pińczowskiego i gminy Pińczów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O hali i nie tylko o niej opowiadał ciekawy film autorstwa Jessiki Szczepańskiej. Młoda mieszkanka Działoszyc, której pasją jest tworzenie filmów, podczas kilkunastominutowego materiału ukazała to, co najpiękniejsze w Pińczowie i we wszystkich pozostałych gminach, a za swoją pracę otrzymała gromkie owacje.
D96C1483
Momentem miłym i szczególnie uroczystym było uhonorowanie ludzi; mieszkańców powiatu, samorządowców, pracowników i współpracowników, społeczników i dziennikarzy, którzy swoją pracą i działalnością przyczynili się do rozwoju powiatu, bądź opiewali jego piękno. Medal i okolicznościowe wydawnictwa otrzymali także : redaktor naczelny „Tygodnika Ponidzia” Czesław Chałat i dziennikarz Joanna Strączek.

/a/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com