Maturzyści z kazimierskiego ZDZ bawili się w Skalbmierzu. Nie przeszkodziła mgła, a rozkręcił „Flirt”

0

Kolejny piękny, wzruszający, pełny refleksji, podziękowań, a zarazem kolorowy od bukietów kwiatów, sobotni wieczór,  przeszedł już do historii Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej. A wszystko to za sprawą tegorocznych maturzystów, którzy 27 stycznia, we wnętrzach restauracji Patrycja w Skalbmierzu, staropolskim już „polonezem” rozpoczęli odliczanie  symbolicznych 100 dni do matury. W pierwszej parze „chodzonego” kroczyli Ewelina Sroka – opiekun klasy 4G wraz ze swoim wychowankiem Pawłem Adamczykiem.

    studniówka ZDZ w Kazimierzy Wielkiej (7) 

  „Coś się kiedyś zaczyna, ale i coś się kiedyś kończy. Taka jest kolej rzeczy. Fragment naszej drogi życiowej związany z Niepublicznym Technikum w Kazimierzy Wielkiej, powoli i nieubłaganie dobiega końca” – tymi słowami Kamila Wojas oraz Mateusz Sobczyk – tegoroczni maturzyści, którzy wystąpili w roli prowadzących bal, rozpoczęli oficjalną część studniówki.

– Niezwykłość tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni. Każdy z nas pamięta moment, kiedy po raz pierwszy przekroczył próg szkolnych murów. Szybko minęły wspólnie spędzone cztery lata. Z tych wszystkich chwil, zachowajmy jednak tylko te najpiękniejsze. Dzisiejszy bal studniówkowy, niewątpliwie będzie jedną z nich – mówiła Kamila Wojas.

studniówka ZDZ w Kazimierzy Wielkiej (29)

Prowadzący tegoroczny bal studniówkowy podkreślili również, że sobotni wieczór to idealny moment do podziękowań za wspólnie spędzony czas, ale i przeprosiny…

Droga dyrekcjo i nauczyciele. Dziękujemy za ciepły uśmiech – tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stworzenie w szkole odpowiedniej atmosfery i za każdą porcję wiedzy, którą nam przekazaliście. W ten wyjątkowy wieczór kłaniamy się w stronę naszej wychowawczyni Eweliny Sroki, która nigdy nie traciła sił by przemawiać nam do rozsądku. Przepraszamy za popełnione błędy, a za wyrozumiałość dziękujemy. Nie byłoby nas tutaj w naszej szkole, gdyby nie nasi rodzice. Serdecznie dziękujemy wam za to, że przy nas jesteście. Za wasze wartościowe rady, miłość, czułość i opiekę – dziękowali w imieniu uczniów prowadzący.

Podczas oficjalnej części balu głos zabrała Małgorzata Krawiecka – pełniąca obowiązki Anny Muchy – dyrektora Niepublicznego Technikum w Kazimierzy Wielkiej. Pani Małgorzata m.in. przypomniała maturzystom, że już za „100 dni” będą musieli się zmierzyć z bardzo trudnym egzaminem dojrzałości – maturą. Pełniąca obowiązki dyrektora, życzyła uczniom sukcesów, ale przede wszystkim zdania egzaminu i satysfakcjonujących wyników.

studniówka ZDZ w Kazimierzy Wielkiej (41)

Pamiętam jak cztery lata temu przyszliście tu do naszej szkoły. Od początku miałam okazję obserwować jak dorastacie i dojrzewacie. Byliście wtedy tak naprawdę dziećmi, a dziś już jesteście dorosłymi ludźmi. Wszyscy dzisiaj piękni, odświętni…Życzę wam spełnienia marzeń, sukcesów. Walczcie o swoje marzenia, nie poddawajcie się, a studniówka niech długo pozostanie w waszej pamięciżyczyła Małgorzata Krawiecka. Pani dyrektor Anna Mucha z pewnością jest z was dumna. Szkoda, że nie może dzisiaj tego widzieć. Wierzę jednak, że jest z wami duchem i sercem – dodała pani Małgorzata.

Ciepłych słów młodzieży nie szczędził również Leszek Bucki – przewodniczący rady Zakładu ZDZ. Przypomniał on m.in. zgromadzonym w sali uczniom, że już niedługo czeka ich równie ważny egzamin – egzamin zawodowy. Pan Leszek jako przewodniczący rady Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, również w imieniu Jerzego Wątroby – prezesa ZDZ w Kielcach, życzył jak najlepszych wyników z egzaminów oraz przyjemnej zabawy do białego rana.

studniówka ZDZ w Kazimierzy Wielkiej (43)

Bardzo cenimy sobie inicjatywę zorganizowania przez młodzież, rodziców, ale przede wszystkim przez panią Ewelinę Srokę – pięknej studniówki – podkreślił pan Leszek Buski.

Połamania piór, optymizmu i wiary we własne siły, życzył z kolei tegorocznym maturzystom Daniel Dragan – przedstawiciel klasy III B, jednocześnie przewodniczący samorządu szkolnego w Niepublicznym Technikum w Kazimierzy Wielkiej.

studniówka ZDZ w Kazimierzy Wielkiej (45)

Pamiętajcie, że nauka, doświadczenie, dobry zawód czy dobra sytuacja finansowa – są w życiu bardzo ważne, ale najważniejsze jest to, byście byli szczęśliwi, a życie osobiste układało się jak najlepiej. Życzę, żebyście znaleźli prawdziwą miłość, przyjaźń i żeby się spełniły wasze marzenia, bo zwyciężyć mogą ci co wierzą, że mogą. Aby wam się chciało chcieć! powiedział uczniom Daniel Dragan.

Przemówienie przewodniczącego samorządu szkolnego zakończyło część oficjalną, a zarazem rozpoczęło długo wyczekiwaną zabawę. Zaraz po uroczystej kolacji, kazimierscy maturzyści ruszyli na parkiet bawiąc się w rytm zespołu Flirt.

Mimo niesprzyjającej pogody – gęstej mgły, wszyscy dotarli na bal.

„Setkę” do matury w tym roku wraz ze swoimi osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym, odliczało około 25 uczniów z dwóch klas (4B- technik budownictwa oraz 4G – technik żywienia i usług gastronomicznych) z Niepublicznego Technikum w Kazimierzy Wielkiej. Wychowawcą klasy 4B była pani Marzena Sokołowska, której funkcję od niedawna przejęła pani Ewelina Sroka. Natomiast opiekunem klasy 4G jest pani Anna Mucha – dyrektor placówki. Wspomnieć należy, że na studniówce to jednak pani Ewelina Sroka objęła wychowawstwo obu wspomnianych klas.

/Marta Gajda/

Udostępnij.

Dodaj komentarz