„Łysa” opona w pojeździe przewożącym gaz

0

Dzisiaj rano policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd przewożący butle z gazem. Powodem kontroli było niesprawne oświetlenie zewnętrzne tego samochodu. To, co zobaczyli funkcjonariusze chwilę później, zatrwożyło ich. Przednia opona była tak zużyta, że wystawała z niej warstwa wzmacniająca oponę. Za stwierdzone usterki mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
105-70768

Dziś rano funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej pojazd przewożący butle z gazem. Uwagę policjantów zwróciło niesprawne oświetlenie zewnętrzne tego pojazdu. To, co zobaczyli funkcjonariusze chwilę później podczas szczegółowych oględzin, zatrwożyło ich. Przednia prawa opona, wyglądała tak, że nadawała się tylko do natychmiastowego wycofania jej z dalszej eksploatacji. Była „łysa”, a ponadto w niektórych miejscach było widać wewnętrzne wzmocnienia. Za stwierdzone nieprawidłowości, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny do czasu usunięcia usterki.

105-70770

Strach pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć gdyby wyeksploatowana opona pękła podczas jazdy. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami bieżnik opony musi mieć w każdy miejscu, co najmniej 1,6 milimetra.

Opr. TP/ Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz