Lubią grać… i pomagać

0

Piłka ręczna
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 23. grudnia w Busku, odbyły się nietypowe rozgrywki w piłkę ręczną. Nietypowe, a zarazem wyjątkowe, gdyż spotkanie sportowe miało cel charytatywny. To właśnie tego dnia KS Handbalove Busko już po raz czwarty zorganizowało turniej charytatywny w buskim kurorcie.
turniej charytatywny06
Na plakacie, który był publikowany na łamach naszej gazety widniał napis: „Gramy w ręczną dla Maćka i Antka”, i właśnie pod takim hasłem odbyła się sobotnia impreza. IV Turniej Charytatywny, w asyście Moniki Knapik oraz Sylwii Nengi, otworzył prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój – Wojciech Legawiec.
turniej charytatywny24
Choć tego dnia sportowa rywalizacja schodziła na drugi plan, emocji na parkiecie i trybunach nie brakowało. W turnieju zagrali: Stara Gwardia z Mielca (1 miejsce), HLB Buskowianka (2 miejsce), Kręgielnia Chicago (3 miejsce), Finlandia, Hutnik Kraków, MTS Piast Skawina, Suków Team oraz drużyna ze Staszowa.turniej charytatywny27
Na stoisku znajdującym się w holu hali sportowej przy Kusocińskiego można było nabyć kubki, koszulki, przeróżne ozdoby świąteczne i inne gadżety. Za wszystkie datki darczyńcy otrzymywali specjalne naklejki z logo turnieju. Dla chłopaków zebrano ok. 6 tysięcy złotych.

 

ET

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com