„Kup ciasto!” Pomóż Romanowi wygrać walkę z rakiem

0

„Tak niewiele trzeba żeby struny serca drgnęły, żeby pochylić się nad ludzkim nieszczęściem. Trochę czasu by zatrzymać się, przeczytać i wzruszyć. Potem to już tylko słowo wystarczy…Tak właśnie było u nas” – powiedziała nam pani Paulina Sobieszczańska- nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Młodzawach. To ona – Natalia Doroz – uczennica klasy VII rozpaliła iskierkę wśród swoich klasowych koleżanek by POMÓC! Sprzymierzeńców nie musiały długo szukać.

Przypomnijmy, że w miejscowości Złota, niedaleko Młodzawy, w powiecie pińczowskim  mieszka 39 – letni Roman Kornes – mąż, brat, syn i tata dwójki dzieci. Od czterech lat choruje na nowotwór złośliwy. Jak już informowaliśmy pan Roman chce się leczyć, niestety brak funduszy to uniemożliwia.

Roman Kornes - Złota

POMOC PŁYNĄCA Z SERCA

Natalia Doroz, Izabela Pawlik, Magdalena Szymczyk i Marta Śpiewak to uczennice klasy VII Szkoły Podstawowej w Młodzawach, a zarazem organizatorki wydarzenia. To one tuż po apelu Fundacji Onkologicznej Nadzieja, a także druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej, nie pozostały obojętne. Z pomocą nauczycieli i rodziców postanowiły zorganizować charytatywny kiermasz ciast.

– Dziewczyny same zaprojektowały, zredagowały i rozwiesiły plakaty w okolicy. Zajęły się też pieczeniem, ale tylko w teorii, gdyż trzeba udokumentować, która rodzina i co upiecze. Zadbały o wszystko. Machina ruszyła! Mąka została już przesiana w niejednym uczniowskim domu…- informuje pani Paulina.

Zapraszamy wszystkich chcących wesprzeć tak szlachetną inicjatywę do Szkoły Podstawowej w Młodzawach Dużych  na kiermasz ciast. Który odbędzie  się już w najbliższy czwartek – 8  lutego. Kiermasz potrwa od godziny 16.00 do 18.00

Cały dochód ze sprzedaży wypieków zostanie przelany na konto fundacji onkologicznej NADZIEJA dla pana Romana Kornesa ze Złotej.

Przypomnijmy, że darowiznę dla pana Romana, można przekazać również m.in. poprzez wpłacenia dowolnej kwoty na konto: 03 1050 1025 1000 0090 7328 2841, wpisując tytuł FON-SUB-KOR-01.                           M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com