Kraksa trzech osobówek. Wystarczyła chwila nieuwagi…

0

9. października przed godz. 8.00 służby mundurowe otrzymały informację o zdarzeniu na skrzyżowaniu ulic Leszka Marcińca, Armii Krajowej i Bohaterów Westerplatte. Ulicą Armii Krajowej (najprawdopodobniej od dołu w kierunku rynku) fordem focusem jechała 18-letnia kobieta. To właśnie ona nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu audii i oplowi astra, które jechały drogą z pierwszeństwem.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Z kolei strażacy, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, tak opisują tę sytuację: „Samochodami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowały cztery osoby w tym jedno dziecko. Trzy osoby poszkodowane, w chwili dojazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej znajdowały się pod opieką będącego na miejscu zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, natomiast kierująca pojazdem Ford Focus znajdowała się w uszkodzonym pojeździe. Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu KPP poszkodowanej w wypadku kobiecie. W cyklu dalszych czynności, zajęliśmy się odłączeniem akumulatorów w rozbitych pojazdach, zakręceniem zaworu butli LPG zasilającej opla astrę oraz sorpcją płynów eksploatacyjnych” – podaje kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala – kierująca fordem oraz 57-letnia kobieta z opla. 31-latka, która prowadziła audii pozostała na miejscu zdarzenia nie odnosząc obrażeń.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Kobiety, które trafiły do szpitala, po badaniach lekarskich opuściły szpital, wychodząc z tego zdarzenia bez większych obrażeń. W tej sytuacji zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizjainformuje asp. Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju.
Jak dodaje oficer prasowy, kobiecie, którą policjanci wstępnie uznali za sprawcę zdarzenia, zostało zatrzymane prawo jazdy oraz złożyli wniosek do sądu o ukaranie. O losie jej uprawnień i ewentualnej kary ostatecznie zadecyduje sędzia.

/kl/ foto KP PSP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz