Kolizja samochodu BOR – tym razem w Busku-Zdroju

1

Nie będzie przesadą jeśli napiszemy, że miesiąc bez kolizji rządowego auta…to wydarzenie wielkiej wagi, trudne do osiągnięcia. Potwierdzeniem z pewnością będzie sytuacja z wtorku 5 września, która wydarzyła się w Busku-Zdroju. Na ul. Grotta, jednej z większych buskich ulic, doszło bowiem do zdarzenia z udziałem samochodu Biura Ochrony Rządu.


-Do zdarzenia doszło ok. godz. 13.40. Ulicą Grotta w kierunku uzdrowiska jechał mercedes vito. Z lewej strony – z ulicy Kazimierza Wielkiego włączał się do ruchu kierowca peugeota 307. Kierujący najprawdopodobniej źle ocenił odległość i uderzył w tył mercedesa – relacjonuje mł. asp. Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju.
Jak podkreśla policjant żadnemu z kierowców nic się nie stało, obaj byli trzeźwi, a nikt inny nie znajdował się w pojazdach. -Mimo, że samochód należący do Biura Ochrony Rządu to mercedes vito służący do przewozu osób, oprócz kierowcy nie jechał nim żaden pasażer. Pojazd rządowy nie jechał też w żadnej kolumnie, był to pojedynczy samochód, który nie poruszał się na sygnałach uprzywilejowania- dodaje rzecznik buskiej policji.
Zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Uszkodzenia w obu pojazdach były niewielkie. W jednym aucie został zarysowany zderzak, a w drugim, tym należącym do BOR – zderzak i błotnik.
Internauci jednak bardzo szybko podchwycili temat i w sieci pojawiły się już nawet memy dotyczące tego zdarzenia. Jak widać do zaistniałej sytuacji podchodzą z rezerwą, jednak o czymś to świadczy, gdy na wypadek tego typu reagujemy „znowu?”…

/kl/

Udostępnij.

1 komentarz

Dodaj komentarz