Kolejny pożar domu w powiecie pińczowskim

0

To kolejne zdarzenie w przeciągu 24 godzin na terenie powiatu pińczowskiego dotyczące pożaru obiektu mieszkalnego. Tym razem ogień zniszczył poddasze jednego z domów w miejscowości Pasturka.


 

Na kilka minut przed godziną 17.00 pińczowscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza w domu mieszkalnym na przedmieściach Pińczowa. Do działań zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej – dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Chruścic, w tym samochody gaśnicze z podnośnikiem i drabiną. Na miejscu pojawiła się też policja i pogotowie energetyczne. Na czas prowadzenia akcji, ze względów bezpieczeństwa wyłączono zasilanie energetyczne dla tej i pozostałych posesji.

W trakcie zaistniałego zdarzenia przyjechało również pogotowie ratunkowe, ponieważ zachodziło podejrzenie, że jedna z osób, która próbowała ugasić płomienie przed przyjazdem straży, mogła zatruć się ulatniającymi się gazami pożarowymi. Po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia okazało się, że osoba ta nie ma żadnych objawów i może pozostać na miejscu zdarzenia.

-Wstępnie przyjęliśmy, że przyczyną pożaru mógł być nieszczelny przewód kominowy – podał komendant KP PSP w Pińczowie, st. kpt. Grzegorz Karwat -Nie było to tak poważne zdarzenie, jak w Bogucicach, kilkanaście godzin wcześniej, jednak znów ogień stanowił ogromne zagrożenie dla mieszkańców- dodał komendant.

Strażacy przestrzegają, aby przed każdym sezonem grzewczym sprawdzać szczelność przewodów kominowych. Ważne jest też, aby pamiętać o właściwym korzystaniu z urządzeń grzewczych. Dodatkowym zagrożeniem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest składowanie materiałów palnych bezpośrednio w pobliżu pieca.

Przypominamy też, że w razie pożaru, bez potwierdzenia przeglądu przewodów kominowych, nie można ubiegać się o zwrot pieniędzy z ubezpieczenia domu.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com