Kolejne osoby z powiatu buskiego uratowane przed wychłodzeniem

0

Wczoraj (26 lutego) policjanci z buskiej jednostki po raz kolejny udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu.  Pomoc została udzielona dwóm mężczyznom, jednemu w gminie Stopnica, drugiemu w gminie Wiślica. 
Od pewnego czasu temperatura powietrza utrzymuję się dużo poniżej zera. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz podległych komisariatów, podczas służby szczególną uwagę zwracają na osoby mieszkające samotnie i bezdomne.

Wczoraj pomocy potrzebował 67 – letni mieszkaniec gminy Wiślica. Soleccy policjanci podczas patrolu odwiedzili tego mężczyznę. Samotnie mieszkający i schorowany senior przebywał w nieogrzewanym pomieszczeniu. Widać było, że był wyziębiony, nie mógł ustać o własnych siłach na nogach. Policjanci na miejsce wezwali pomoc medyczną. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Policjanci ze Stopnicy, również wczoraj, zauważyli mężczyznę idącego poboczem drogi. Pieszy nie miał elementów odblaskowych i był nietrzeźwy. Mundurowi w związku z niską temperaturą otoczenia postanowili odwieść mężczyznę do miejsca jego zamieszkania. Tam został przekazany pod opiekę domownika.

Dzięki właściwej reakcji policjantów, który zainteresowali się losem samotnego mężczyzny i nietrzeźwego pieszego, nie doszło do tragedii.

Policjanci apelują!

Podczas chłodnych dni powinniśmy wykazać się szczególną czujnością. Pamiętajmy o osobach starszych, które mieszkają samotnie. Zwracajmy uwagę na bezdomnych i nietrzeźwych, dla których szczególnie niebezpieczne są niskie temperatury. Jeśli mamy informację o pustostanach, nieogrzewanych miejscach gdzie gromadzą się osoby, lub widzimy kogoś nieadekwatnie ubranego lub leżącego – niezwłocznie przekażmy tą informację służbom ratowniczym.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz