Kobieta z promilami… niemałymi!

0

Nieprzeciętny przypadek odnotowali policjanci pińczowskiej drogówki w sobotnie popołudnie. 3,8 promila w wydychanym powietrzu, to już dość wyśrubowany wynik, a w przypadku kobiety… robi wrażenie. Ale czy dobre?

Niedługo po 16.00 pińczowska policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w jednej z podpińczowskich miejscowości, w skutek którego kierowca osobowego volkswagena golfa zjechał do rowu.

-Na miejscu, na trasie relacji Pasturka-Kowala, patrol drogówki przy samochodzie zastał nietrzeźwą kobietę. Natychmiast po sprawdzeniu czy nie doznała jakichś obrażeń, funkcjonariusze poddali ją badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że miała blisko 3,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje Damian Stefaniec, oficer prasowy KPP Pińczów.

Już sam wynik powala z nóg, ale jak się okazało, nie badaną kobietę. 29-latka przyznała, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów i nigdy nie miała też prawa jazdy.

-Ponieważ, jej stan nie pozwalał na przeprowadzenie żadnych czynności z jej udziałem została zatrzymana do wytrzeźwienia, a potem wyjaśnienia całej sprawy w policyjnym areszcie. Policjanci zabezpieczyli wszelkie ślady na miejscu zdarzenia i przesłuchali ustalonych świadków- podaje Stefaniec.

Nazajutrz, gdy promile już się ulotniły, kobieta przyznała się do zarzuconego czynu. Za swoje zachowanie będzie musiała odpowiedzieć. Oprócz pozbawienia wolności grozi jej kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów. /in/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com