Kije: Zapraszamy na Święto Plonów!

0

W tym roku gminne dożynki zaplanowano na 19. sierpnia. Do święta plonów już przygotowują się poszczególne koła rozpoczynając prace nad dożynkowymi girlandami. A te na terenie Gminy Naturalnie Przyjaznej bywają wyjątkowo urodziwe.

Tradycyjnie już rolnicy świętować będą w niedzielę. Główne obrzędy odbywać się będą w amfiteatrze SIK Kasztelania. Zanim to jednak nastąpi, na placu przy kościele parafialnym p.w. św. App. Piotra i Pawła wystawione zostaną wieńce dożynkowe, a rolnicy będą uczestniczyć we mszy św., która odbędzie się o godz. 14.30. O 15.30 korowód dożynkowy ruszy na Kasztelanię. Tam zaplanowano część oficjalna z wystąpieniami zaproszonych gości oraz obrzędową, podczas której prezentować się będą poszczególne delegacje wieńcowe. Nie zabraknie też stoisk ze swojskim jadłem i innych dożynkowych atrakcji.

Kolejną częścią święta plonów będzie organizowany już po raz V – Konkurs Śpiewaczy „Ciżbą Śpiwanie”. Impreza poświęcona pamięci etnografa, ks. Władysława Siarkowskiego od kilku lat wpisuje się w ludowe święto gminne i stała się jego integralną częścią. W przeglądzie muzyki ludowej udział wezmą zespoły z wielu zakątków województwa, zwycięski otrzyma okolicznościowy medal z wizerunkiem patrona konkursu, byłym proboszczem kijskiej parafii.

W dożynkowym programie artystycznym to jednak nie wszystko. Na godzinę 20.00 organizatorzy zaprosili Warszawską Orkiestrę Sentymentalną – ten sam zespół, który zadbał o oprawę artystyczną  minionej gali Osobowość Roku. Tradycyjnie zabawę zakończy biesiada „pod chmurką”, podczas której grać będzie zespół Diament. Kl 

dozynki2018 kije

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com