Kije: Zapraszamy na Święto Plonów!

0

W tym roku gminne dożynki zaplanowano na 19. sierpnia. Do święta plonów już przygotowują się poszczególne koła rozpoczynając prace nad dożynkowymi girlandami. A te na terenie Gminy Naturalnie Przyjaznej bywają wyjątkowo urodziwe.

Tradycyjnie już rolnicy świętować będą w niedzielę. Główne obrzędy odbywać się będą w amfiteatrze SIK Kasztelania. Zanim to jednak nastąpi, na placu przy kościele parafialnym p.w. św. App. Piotra i Pawła wystawione zostaną wieńce dożynkowe, a rolnicy będą uczestniczyć we mszy św., która odbędzie się o godz. 14.30. O 15.30 korowód dożynkowy ruszy na Kasztelanię. Tam zaplanowano część oficjalna z wystąpieniami zaproszonych gości oraz obrzędową, podczas której prezentować się będą poszczególne delegacje wieńcowe. Nie zabraknie też stoisk ze swojskim jadłem i innych dożynkowych atrakcji.

Kolejną częścią święta plonów będzie organizowany już po raz V – Konkurs Śpiewaczy „Ciżbą Śpiwanie”. Impreza poświęcona pamięci etnografa, ks. Władysława Siarkowskiego od kilku lat wpisuje się w ludowe święto gminne i stała się jego integralną częścią. W przeglądzie muzyki ludowej udział wezmą zespoły z wielu zakątków województwa, zwycięski otrzyma okolicznościowy medal z wizerunkiem patrona konkursu, byłym proboszczem kijskiej parafii.

W dożynkowym programie artystycznym to jednak nie wszystko. Na godzinę 20.00 organizatorzy zaprosili Warszawską Orkiestrę Sentymentalną – ten sam zespół, który zadbał o oprawę artystyczną  minionej gali Osobowość Roku. Tradycyjnie zabawę zakończy biesiada „pod chmurką”, podczas której grać będzie zespół Diament. Kl 

dozynki2018 kije

Udostępnij.

Dodaj komentarz