Kiedy zorientował się, że jest poszukiwany, sam zgłosił się na policję

0

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności, może grozić 35 – letniemu busczaninowi, który został podejrzany o kradzież z włamaniem. Kiedy mężczyzna zorientował się, że jest poszukiwany przez policjantów, a jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu, mężczyzna zgłosił się na komisariat, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze. 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 22 października. Wówczas  buscy stróże prawa dostali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, do zdarzenia doszło w obrębie hali sportowej w Busku-Zdroju. Poszkodowany zgłosił, że ktoś z kurtki zabrał mu kluczyk do samochodu, a następnie przy jego pomocy dostał się do wnętrza zaparkowanego nieopodal hali volkswagena. Ponadto z  auta zginęły pieniądze.

Jak dodaje rzecznik, zaraz po zgłoszeniu zaistniałej sytuacji na miejsce pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zebrali i zabezpieczyli pozostawione w aucie ślady i przystąpili do ustalania osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.

–  Po przejrzeniu nagrań z monitoringu oraz przeanalizowaniu zebranych materiałów, śledczy wytypowali osobę podejrzewaną o dokonanie kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania 35 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju. Odwiedzili także inne miejsca w których mężczyzna mógł przebywać. Kiedy poszukiwany zrozumiał,  że ukrywanie się nie ma sensu, sam zgłosił się na policje – relacjonuje rzecznik.

Wartość utraconego kluczyka pokrzywdzony oszacował na kwotę około 700 zł.  Stróże prawa odzyskali utracony kluczyk do samochodu oraz część gotówki. /mg/

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz