„Kiedy zapiał trzeci kur, zakończyli bal glamour”

0

Glamour, szyk, elegancja, luksus – to przewodni motyw balu studniówkowego, który odbył się 18 lutego w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach w powiecie kazimierskim. Jedyny, taki niepowtarzalny bal studniówkowy, tradycyjnie odbył się w murach szkoły. 

W ciepły, choć deszczowy sobotni wieczór, swój studniówkowy bal zorganizowali uczniowie klas czwartych z Technikum Agrobiznesu, Ekonomicznego, Usług Fryzjerskich oraz Technikum Informatycznego wraz ze swoimi wychowawcami: Barbarą Klimczyk, Anną Zawrzykraj  oraz Moniką Zbojak. Jak poinformowała nas Wioleta Fryt, przygotowania do studniówki trwały długo, a wykonanie wystroju wnętrza hali, zajęło maturzystom całe ferie zimowe.

Na ten wieczór sześciusetmetrowa hala sportowa,  zamieniła się w piękną salę balową  w tonacjach bieli, szarości, srebra z odcieniami różu i zieleni. Na jednej ze ścian widniał napis „Studniówka 2017” wykonany ze 150 sztuk kwiatów. Na drugiej tradycyjnie znajdowały się portrety wychowawców i dyrektorów szkoły. Nie zabrakło czerwonego dywanu oraz VIP-owskiej ochrony. Zaś scenerię dopełniały podświetlone drzewka oraz bukszpany.

Życzenia dobrej zabawy, w miłej, niepowtarzalnej atmosferze skierowali do uczniów m.in. Jacek Nowak – dyrektor szkoły oraz Andrzej Kowalik – wicedyrektor. W imieniu rodziców głos zabrała Edyta Molo – przewodnicząca komitetu studniówkowego  potwierdzając że: „W Cudzynowicach  było, jest i będzie glamour”. Zaś o nieuchronnie zbliżającym się terminie egzaminu maturalnego czwartoklasistom przypomnieli ich młodsi koledzy z klasy III TE: Dominik Sładosz – przewodniczący szkoły oraz Katarzyna Gaweł – jego zastępca.  

– Młodzież wykonała poloneza w dwóch aranżacjach. W pierwszej parze tańczyli Aleksandra Radziszewska i Damian Garbacz – uczniowie z klasy IV AGR. – Nie zabrakło również walca profesorskiego, który od wielu lat jest studniówkową tradycją w Zespole Szkół Rolniczych. Dodatkowo na okoliczność przemówień wychowawcy klas i dyrektorzy szkoły zostali odpowiednio wystylizowani, a program artystyczny w konwencji glamour poprowadzili: Katarzyna Czajka z klasy IVAGR, która wcieliła się w rolę Joanny Horodyńskiej oraz Jarosław Spyrka z klasy IVTI, który przywitał zgromadzonych gości jako Tomek Jacykow  – poinformowała nas pani Wioleta.

Pod okiem światowej sławy stylistów, w blasku fleszy fotoreporterów i po czerwonym dywanie, dumnie kroczyli zaproszeni goście, dyrektorzy, nauczyciele, modelki oraz modele.

Uwieńczeniem części artystycznej było rozkrojenie aż 4. tortów ozdobionych grafikami nawiązującymi do kierunków kształcenia młodzieży. Dla przykładu: tort agrobiznesu zdobił traktor, ekonomika – kalkulator, uczniów od usługi fryzjerskich – nożyczki, zaś na torcie informatyków widniał komputer.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Flirt”, a młodzież wspaniale bawiła się do białego rana.

Bal zakończył się zgodnie z zapowiedziami wicedyrektora, „Gdy zapieje trzeci kur, zakończymy bal glamour”. M.G.           

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com