Kazimierza zaprasza na wielkie granie

0

Coroczne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kazimierskim wydaniu zawsze są imponujące. Tym razem też tak będzie.

Tradycyjnie, sercem orkiestrowego grania jest Kazimierski Ośrodek Kultury, w którym już po raz piętnasty utworzony został główny Sztab WOŚP. W tegorocznej zbiórce pieniężnej, której celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, datki do kolorowych puszek zbierać będzie 98 wolontariuszy. W stolicy powiatu Wielka Orkiestra to koalicja gorących serc. Podobnie jak w poprzednich latach, w barwach kazimierskiego Sztabu, którego szefem jest dyrektor ośrodka Czesław Kowalski, kwestować będą uczniowie nie tylko ze szkół z terenu gminy Kazimierza Wielka, ale także młodzież z Czyżowic i Opatowca.

Pieniądze z puszek wolontariuszy przeliczane będą w sztabie finansowym, który wzorem ubiegłego roku swoją siedzibę będzie miał w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II przy ulicy Szkolnej 14. W „trójce” mieścić się będzie stołówka, gdzie na wolontariuszy i ich opiekunów czekać będzie gorąca herbata i kawa, wyborny bigos, kiełbasa na gorąco oraz słodkie bułeczki.

W Finałową niedzielę, o godz. 13.30 w sali widowiskowej rozpocznie się koncert „z serduszkiem”, w którym wystąpi 450 wykonawców. Programy artystyczne zaprezentują m.in. przedszkolaki „Parkowe Skrzaty” i „Motylek”, uczniowie szkół podstawowych, podopieczni Zespołu Placówek Szkolno- Wychowaczo -Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, młodzież z Niepublicznego Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej, solistki z kółka muzycznego, grupa teatralna „APROPO” oraz seniorzy z Klubu Seniora z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć pokazy taneczne dzieci ze Szkoły Tańca „STEP” oraz Studia Baletowego „Motyl”. Zwieńczeniem koncertu „z serduszkiem” będzie występ zespołu „CROSSROAD” z Buska-Zdroju.

Między występami artystycznymi odbywać się będą licytacje gadżetów od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przedmiotów przekazanych przez lokalne władze samorządowe, szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, mieszkańców kazimierskiej gminy a nawet z Ustronia.

Serdecznie zapraszamy na granie po kazimiersku. Oj! Będzie się działo!

2 plakat 2018

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com