Każdy biegać może!…

0

To był już 16. raz gdy Busko stało się na jeden dzień biegową stolicą Polski. W ubiegłą niedzielę, 24 września, odbył się bowiem Międzynarodowy Bieg Zdrojowy. Swoich sił próbowali młodsi i starsi, bardziej i mniej zaawansowani w bieganiu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sportowa impreza rozpoczęła się od biegu na 10 km. Pierwszy na mecie był Dawid Kubiec. Jeśli chodzi o kategorię kobiet, na tym dystansie najlepiej poradziła sobie busczanka Anna Żółtak. Podczas wydarzenia, organizator biegów – Zdzisław Perepiczko podkreślał, że niezmiernie się cieszy, że w tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się tak wielu mieszkańców naszego miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Medale dla uczestników biegu głównego wręczała Lidia Chojecka, polska lekkoatletka. Ale zanim Ci pojawili się na mecie, trzykrotna olimpijka z Sydney, Aten oraz Pekinu – mocno kibicowała wszystkim biegaczom.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nie tylko dorośli przystąpili do sportowej rywalizacji. Tak jak co roku, zostały przygotowane również kategorie biegowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przewidziano także biegi dla niepełnosprawnych i dla przedszkolaków.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Z myślą o najmłodszych przygotowano specjalne miasteczko lekkoatletyczne. Skok przez płotki o różnej wysokości, slalom z przeszkodami i inne atrakcje czekały na nich w tym miejscu.
Na czas biegu, ulice przez które przebiegała trasa zostały tymczasowo zamknięte.

E.T.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com