Kanalizacja w Szczaworyżu – czas start!

0

Ponad trzy miliony złotych, tyle kosztować będzie budowa kanalizacji sanitarnej w Szczaworyżu oraz zmodernizowanie elementów wodociągu w Zwierzyńcu. W środę, 26 września Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju podpisało umowę na wykonanie tego zadania.
mpgk
Temat budowy kanalizacji w Szczaworyżu ciągnie się już od kilku lat. To właśnie w 2013 roku buska spółka opracowała koncepcję budowy nitki. W styczniu ubiegłego roku złożony został wniosek o dofinansowanie tego zadania, jednak znalazł się on na liście rezerwowej. Co oznaczało tyle, że trzeba było czekać cierpliwie na oszczędności projektowe. Cierpliwość się opłaciła, bowiem w lipcu okazało się, że marszałek województwa znalazł pieniądze na „rezerwowe” projekty i podpisał umowę na dofinansowanie zadania przedstawionego przez buskie MPGK. Niedługo potem ruszyła machina przetargowa.

mpgk_7
W środę prezes spółki MPGK Krzysztof Kryczka wraz z właścicielem firmy Hydrocomplex, w obecności burmistrza Waldemara Sikory podpisał umowę na wykonanie tego długo wyczekiwanego zadania. Radość obu stron była zrozumiała, a pewnie mieszkańców, których temat dotyczy – będzie jeszcze większa, bo tuż po zimie ruszy budowa kanalizacji w Szczaworyżu. Zadanie jest bowiem podzielone na kilka etapów. Pierwszym z nich jest…. więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com