Jubileuszowe bieganie w Zdroju

0

Ze względu na warunki pogodowe i opady, które towarzyszyły mieszkańcom Buska w ostatnim czasie, Gminne Biegi Przełajowe, rokrocznie organizowane w Małpim Gaju, trzeba było przenieść na stadion miejski. Mimo zmiany lokalizacji impreza jak zwykle zgromadziła tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta.
DSC00168
Jubileuszowa, bo dziesiąta już z kolei biegowa impreza, odbyła się 10 maja. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął burmistrz Waldemar Sikora, ale to jego zastępca Henryk Radosz otworzył oficjalnie zawody.DSC00262
Na starcie, w wielu konkurencjach, pojawiło się w sumie prawie 300 zawodniczek i zawodników. Reprezentowali oni szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zawodnicy biegali na dystansach od 300 do 2000 metrów w kategoriach dziecięcych, młodzieżowych oraz open dla rodziców, nauczycieli i sympatyków biegania.

przełaje_2
Zwycięzcy poszczególnych kategorii mogli liczyć na dyplomy, medale oraz piękne, okazałe puchary dla szkół za klasyfikację drużynową. Najlepsze drużyny, zawodniczki i zawodnicy odebrali je z rąk zastępcy burmistrza miasta Tomasza Mierzwy oraz dyrektora ds. marketingu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Gerarda Jakubowskiego.

Przełaje_1

– Jest wiele instytucji i firm, które zawsze wspierają nasze inicjatywy sportowe. Dzięki nim zawodnicy oprócz rywalizacji sportowej otrzymują też piękne nagrody i dyplomy. Za okazaną pomoc i wsparcie każdemu z naszych darczyńców należą się słowa podziękowania. Dzięki takim osobom buski sport wciąż się rozwija, a dzieci, młodzież i dorośli mogą liczyć na kolejne wydarzenia sportowe – podkreśla Zdzisław Perepiczko, trener Klubu Sportowego “Słoneczko” i jednocześnie główny organizator zawodów.

przełaje_wszyscy

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com