Jesienne spotkanie z kulturą

0

Jesienne spotkanie z kulturą to spotkanie z dobrą piosenką i ciekawymi,  wyjątkowymi gośćmi na Zamku Kazimierza Wielkiego w Stopnicy. Ponieważ nie tak dawno świętowaliśmy 99 rocznicę Odzyskania  Niepodległości przez naszą Ojczyznę, Stopnickie Słowiki i Chór Cantores  Stopnicensis zaproszą nas do wysłuchania i wspólnego śpiewania najpiękniejszych piosenek patriotycznych.

Będziemy mogli uczestniczyć w inauguracji wystawy autorstwa Wawrzyńca Kuca  – Architekta SARP, wykładowcy w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza-Modrzewskiego i  podróżnika, założyciel grupy Traveler4x4, organizatora off-roadowych wypraw: „Do Serca Azji 2012” (Kazachstan i Kirgizja), „Pocałunek Arktyki 2014” (Workuta, Rosja) oraz „Mobius Eurasian Arctic Challenge 2016” (Morze Karskie, Rosja), koordynatora Projektu VR 2017 – Pt. Projekt VR- na rowerze w mrozach Jakucji, która swoją premierę miała w Domu Polski Wschodniej w Brukseli.Poznamy także sylwetkę Valerjana Romanowskiego, mieszkającego nieopodal Buska-Zdroju, wielokrotnego rekordzistę Guinnessa w jeździe ciągłej na rowerze.

 Romanowski jest doktorantem na Wydziale Technologi Drewna SGGW w Warszawie. Urodzony nieopodal Wilna, od 25 lat mieszkający w Polsce. Pierwszy medal zdobywa w wieku 26 lat na Mistrzostwach Polski w kategorii Masters, w 2014r. bije pierwszy rekord Guinessa jadąc 48h na rowerze i jednocześnie zdobywa I miejsce Open Maziowa 24h Maraton! W 2016r. pobite zostają przez Valerjana trzy rekordy w ciągu 48h na płycie stadionu miejskiego w Legionowie.Zimą br. ustanawia rekord w jeździe 48h na  rowerze przy temperaturze  – 45°C, PROJEKT VR 2017 kończy się pełnym sukcesem.Romanowski od kilku lat jest potencjalnym dawcą szpiku i przy wsparciu fundacji  DKMS, każdą próbę bicia rekordu dedykuje chorym na białaczkę zdaję sobie sprawę, że jadę nie dla siebie, czy dla zaspokojenia własnej ambicji, ale dla osób które czekają na pomoc. Nie mogę zawieść, musze pokazać, że zawsze warto walczyć.

Na zakończenie spotkania będziemy mogli wysłuchać recitalu w wykonaniu Joanny Szir – absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu – wokal iJoanny Kozłowskiej – absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu- fortepian.Panie zaprezentują nam najpiękniejsze utwory o jesieni począwszy od światowych standardów muzyki rozrywkowej jak „Autumn Leaves” (Jesienne liście) J.Kosmy, ”Pamiętasz była jesień” poprzez „Kasztany’, „Jego Portret” i tytułową „Jesienną zadumę” Elżbiety Adamiak po nieco gorętsze rytmy „Bossanovy do poduszki”, utworów takich jak „Sway with me” znanego z wykonania m.in. Michaela Buble czy „Perhaps, perhaps, perhaps” – Możliwe, możliwe, możliwe… z repertuaru Halie Loren .

Zapraszamy serdecznie na bardzo dużą dawkę pozytywnej energii w ostatnią listopadową niedzielę na Zamku w Stopnicy.

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com