Jan Durnaś – Smerfnym Warcabistą 2018

0

Jest czerwcowe popołudnie. W budynku już czuć wakacyjny klimat, a niektóre przedszkolaki właściwie już mają przerwę. Jednak niektórzy wciąż są w pełni skoncentrowani. Na sali w Niepublicznym Przedszkolu „Smerfuś” w Busku-Zdroju, przy sześciu stanowiskach siedzi dwunastu zamyślonych warcabistów. Wszyscy mają pięć, góra sześć lat i oprócz tego, że świetnie opanowali zasady gry, to jeszcze niektórzy z nich posiadają wiedzę na temat taktyk, które pozwolą im zwyciężyć.
warcabistaa Tygodnik Ponidzia
Pośród graczy siedzi sześcioletni Jaś. Można go poznać po jaskrawej, żółtej koszulce i bujnej czuprynie. Jak na dziecko w jego wieku, jest też bardzo pewny siebie i swoich umiejętności, nie stroni od pozowania przed obiektywem, ale jeśli chodzi o warcaby… to nie spuszcza z nich oczu. W skupieniu patrzy na to, co dzieje się na planszy.warcabistaa3 Tygodnik Ponidzia

Tak właśnie pokonuje kolejnych przeciwników, by wreszcie wygrać i sięgnąć po najwyższy laur – trofeum „Smerfnego Warcabisty”. Niewiele brakło Marcelowi Stachowiczowi i Maciejowi Furmankowi, którzy tuż po Jasiu zdobyli najwięcej punktów i zajęli drugie miejsce.

warcabista Tygodnik Ponidzia_3
Już trzynasty raz organizujemy dla naszych małych warcabistów te rozgrywki. Cieszę się, że oprócz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Smerfuś i Wyspy Kreatywnej Zabawy i Nauki, mamy też przedstawicieli Publicznego Przedszkola nr 2 w Busku-Zdroju powiedziała podczas podsumowania Anna Mazur, dyrektorka przedszkola.
warcabista Tygodnik Ponidzia_5
Niepubliczne Przedszkole Smerfuś, które jest organizatorem już XIII edycji zmagań przygotowało dla każdego gracza piękne medale i dyplomy za udział oraz upominki. Natomiast dla Smerfnego Warcabisty okazjonalny puchar. Wszyscy otrzymali też słodkości.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz