Hej Kolęda, Kolęda!

0

Ponad 130 gości obejrzało widowisko kolędnicze przygotowane i przedstawione przez mieszkańców Donos. Uroczystość odbyła się w pierwszą sobotę stycznia w donoskiej świetlicy wiejskiej gromadząc nie tylko licznych mieszkańców wsi, ale także przedstawicieli władz samorządowych.

W pierwszych rzędach zasiedli m.in. burmistrz Adam Bodzioch, przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Piwudzki, radny Jerzy Koziara z gminy i radny Tadeusz Knopek z powiatu. Obecny był także dyrektor KOK Czesław Kowalski i ks. Marian Pozierak, a wszystkich zgromadzonych powitał duet prowadzących: sołtys Kazimierz Nocoń i Jadwiga Zieleniewska z Rady Sołeckiej.

Historię kolędowania w Donosach, sięgającą lat wojny, przybliżył widzom jeden z najstarszych mieszkańców wsi, Stefan Falęcki, który jest także autorem scenariusza zaprezentowanego przedstawienia. Odtworzył bowiem z pamięci tekst widowiska kolędowego sprzed 70 lat, w którym sam brał udział jako młody chłopak. Panu Stefanowi udało się zorganizować zespół ludzi zaangażowanych i utalentowanych, pozyskać odpowiednie fundusze – m.in. dzięki przychylności burmistrza i  w ten sposób narodził się wspaniały spektakl teatralny zakończony gromkim “Wśród nocnej ciszy”, co podchwycili wszyscy zebrani. Burzliwe oklaski były nagrodą dla  występujących osób, a także dla autorki pięknych kostiumów – Wiesławy Rak.

Więcej przeczytacie w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”.
15 stycznia 2019 r. – nowe wydanie!

Joanna Strączek / Fot. Z. Pilarski

Udostępnij.

Dodaj komentarz