Harcerze na zimowisku

0

Tegoroczne zimowisko organizowane przez Hufiec ZHP Busko-Zdrój odbyło się w Zakopanem w dniach 10-16 lutego 2018r. Dzieci przebywały w domu wypoczynkowym „U Hani i Jędrka” pod okiem komendantki zimowiska hm Teresy Leszczyńskiej, pwd Anny Zarańskiej, pwd Żanety Łukasik, pwd Piotra Milewicza i Sebastiana Nowaka, gdzie panowała wspaniała atmosfera. Cały tydzień był wypełniony po brzegi atrakcjami. Uczestnicy tego wypoczynku mieli możliwość doskonalenia jazdy na nartach lub na snowboardzie pod okiem instruktorów, na wybranych stokach narciarskich.

Zimowisko_harcerze_2

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem brały udział we wszystkich organizowanych zajęciach. Uczestnicy zimowiska rozpoczęli wypoczynek grą w kręgle, gdzie mała rywalizacja pomogła grupie lepiej się zintegrować. Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji był wieczorny kulig konny z pochodniami. Uczestnicy wypoczynku mieli możliwość poznania okolicy, a także zintegrowania się z całą grupą podczas pieczenia kiełbasek i wspólnego śpiewu przy ognisku. Sprzyjała wspaniała atmosfera, a lekki mróz i ogrom śniegu dopełniał całości tego wydarzenia. Dzieci z niecierpliwością czekały na wyjazd na baseny termalne w Chochołowie, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Dla osób szukających większej dawki adrenaliny oczekiwania spełniały zjeżdżalnie na pontonach i inne atrakcje wodne, natomiast mniejsze dzieci spędzały równie aktywnie czas pod okiem wychowawców na mniejszych zjeżdżalniach, w jacuzzi czy saunie dla dzieci. Mnóstwo atrakcji w termach sprawiło, że każdy stracił rachubę czasu, a trzygodzinne harce w basenie bardzo szybko się skończyły. Z każdym dniem uczestnicy wypoczynku coraz lepiej się poznawali, zawiązywały się pomiędzy nimi koleżeńskie więzi. Bardzo napięty plan dnia wypełniony atrakcjami sprawiał, że grupa bardzo szybko nauczyła się zorganizowania i samodyscypliny. Dzieci z ogromną niecierpliwością oczekiwały kolejnych dni, które niosły ze sobą moc atrakcji i nowe doświadczenia. Uczestnicy wypoczynku wyjechali kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie mogli podziwiać górskie widoki i napawać się pięknem tego krajobrazu. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dobry humor nikogo nie opuszczał. Wizyta w „Papugarni” również okazała się bardzo emocjonującą atrakcją. Dzieci z zaangażowaniem karmiły papugi i zachwycały się ich pięknem, co uwieczniały na zdjęciach.

Podczas wizyty w Zakopanem nie mogło oczywiście zabraknąć spaceru po Krupówkach i tradycyjnych oscypków. Będąc w górach uczestnicy poznali tradycje i trochę gwary góralskiej podczas wizyty u gawędziarza ludowego w Murzasichlu. Wieczorami uczestnicy zimowiska brali udział w zabawach integracyjnych i zajęciach organizowanych przez kadrę, gdzie radość i uśmiech nie schodziły z twarzy dzieci. Na zimowisku obchodziliśmy również Dzień Świętego Walentego, gdzie wspólna zabawa i gry integracyjne trwały do późnego wieczora.

Zimowisko_harcerze_zabawa

* * * 

To było moje pierwsze zimowisko. Zawsze będę podziwiała organizatorów tych cudownych wyjazdów. Wcześniej byłam na kolonii i nie zawiodłam się stąd decyzja o wyjeździe do Zakopanego.
To było niesamowite przeżycie. Wszyscy nauczyli się jeździć na nartach i snowboardzie. Kadra jak zawsze była kochana i bardzo miła. Moim zdaniem wyjazdy organizowane przez druhnę Teresę Leszczyńską są najlepszą formą wypoczynku.

Laura Wilk

Zimowisko_garcerze_narty_1

* * * 

Nazywam się Weronika Bańka i w tym roku po raz kolejny postanowiłam wyruszyć na harcerskie zimowisko organizowane przez ZHP. Na początku wyjazdu już odczuwałam miłą atmosferę zimowiska, a po kilku godzinach czekały na nas atrakcje takie jak np. zabawa w kręgielni w Krakowie. Gdy dotarliśmy do Zakopanego tempo zajęć z każdym dniem stawało się szybsze. W pensjonacie poznaliśmy gospodarzy, którzy dbali o nas jak o własne dzieci. Jazdę na nartach doskonaliliśmy codziennie na innym stoku: w Poroninie, Murzasichlu, Suchem, Ząb i Witowie. Moje serce skradł Witów z wyciągiem krzesełkowym z długim łagodnym stokiem. Pomimo tak napiętego programu nie zabrakło kominków integracyjnych, na których można się było lepiej poznać i świetnie bawić. Po zakończonych spotkaniach czekała nas nagroda w postaci dobrego słowa za nasze zaangażowanie oraz nagrody i upominki
Niestety po tygodniu pełnym wrażeń i bardzo dobrych przeżyć przyszedł czas na wyjazd. Niechętnie opuszczaliśmy Zakopane i najchętniej zostalibyśmy dłużej.

Weronika Bańka

IMG_0280

* * * 

W tym roku na zimowisko wyjechała duża grupa dzieci i młodzieży. Dla 53 osób w wieku od 7 do 18 lat pierwsze chwile były nie lada wyzwaniem. Powiedzenie „Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy” miało swoje uzasadnienie. Po kilkudziesięciu godzinach poczuliśmy klimat zimowiska i nauczyliśmy się radzić sobie bez rodziców. To był cudowny czas pełen nowych wyzwań i niepowtarzalnych przeżyć, za które z całego serca dziękuję zarówno kadrze jak i wszystkim uczestnikom – tym najmłodszym jak i tym najstarszym, których postawa oraz pomoc zasługiwała na uznanie.

Komendantka Zimowiska hm Teresa Leszczyńska

Zimowisko_harcerze-Teresa

Czas na zimowisku bardzo szybko mijał. Nim się obejrzeliśmy, a trzeba było już wracać do domów. Uczestnicy zimowiska poprawili swoją jazdę na nartach, zwiedzili okoliczne atrakcje i we wspaniałych humorach wrócili do domów. Mamy nadzieję, że za rok zimowisko odbędzie się w równie wspaniałym gronie osób tak jak i w tym roku. Dla mnie wyjazd był pięknym przeżyciem i nowym doświadczeniem.

Drużynowa pwd Żaneta Łukasik

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com