Grupa PSB rozwija się w zaskakującym tempie! Zatrudnia już około 13 tysięcy osób.

0

282 sklepy „Mrówka” i 60 placówek „Profi” w Polsce. Łącznie – pond 340 obiektów działających na terenie Polski wchodzących w skład sieci znanej marki Grupy Polskie Składy Budowalne z siedzibą  w Wełczu koło Buska-Zdroju! To bilans jaki przedstawił zarząd PSB za pierwsze półrocze 2018 roku. Tylko w tym roku sieć Grupy PSB powiększyła się o 13 sklepów PSB „Mrówka” oraz o 6 placówek PSB „Profi”. Śmiało więc można stwierdzić, że jest to największa i najszybciej rozwijającą się sieć hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w województwie świętokrzyskim, a nawet i w Polsce.

Przypomnijmy, że w tym roku PSB świętuje 20 lat działalności. Podczas jubileuszu Mirosław Lubarski informował, że przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów, będących partnerami Grupy PSB Handel S.A., na koniec 2017 r., osiągnęły pułap 6,24 mld zł (były wyższe o 9,5% w stosunku do 2016 r.). Z kolei roczne przychody w placówkach „Profi” wzrosły średnio o 10,3%, z kolei w marketach „Mrówka” dynamika sprzedaży wzrosła o 6,7%.

Jak poinformowała nas Marzena Syczuk – główny koordynator ds. public relations,  grupa obecnie zrzesza 382 małe i średnie, rodzinne firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 315 składach budowlanych, w 282 marketach PSB Mrówka oraz w 60 centrach handlowych PSB „Profi”.

 „Mrówki” to najliczniejsza w Polsce sieć sklepów oferujących towary niezbędne do remontu oraz utrzymania domów i ogrodów. Prowadzone są przez polskie, niezależne firmy rodzinne, zlokalizowane m.in. w miejscowościach będący siedzibami powiatów oraz w gminnych. Sklepy w małych ośrodkach noszą nazwę Mini-Mrówka i mają powierzchnię od 300 do 800 mkw. Obecnie w sieci PSB Mrówka funkcjonuje 75 marketów Mini-Mrówka. Zdarzają się jednak wyjątki, Mrówki o większych powierzchniach (ok. 4000-5000 mkw.) funkcjonują w większych miastach m.in. w Kielcach.

– Szacujemy, iż regularne zakupy w Mrówkach robi ok. 4 mln  klientów – mówi Marzena Syczuk.

Od kilku lat Grupa PSB przekształca również hurtownie budowlane w nowoczesne placówki PSB Profi, dedykowane obsłudze firm wykonawczych. Profi oferuje przede wszystkim produkty i technologie najbardziej znanych producentów. Są to wieloletni dostawcy Grupy PSB, gwarantujący jakość swoich wyrobów oraz zapewniających odpowiednie programy szkoleniowe i wsparcie doradcze podczas realizacji inwestycji. Placówki te są najbardziej nowoczesnymi hurtowniami na lokalnym rynku.

Zarządcy Grupy podkreślają, że  ich zasadniczym celem jest otwieranie „Mrówek” w małych ośrodkach. Do  końca roku ma powstać jeszcze kilkanaście takich sklepów. 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz