Groźny wypadek w podbuskiej miejscowości. Jest czworo rannych, w tym roczne dziecko.

0

Śliska nawierzchnia, zakręt, niedostosowana prędkość – i nieszczęście gotowe! Dzisiaj rano (piątek, 24. listopada) doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – forda focusa i toyoty avensis. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby, w tym roczne dziecko, trafiły do szpitala.
Wypadek miał miejsce kilkanaście minut po godzinie siódmej. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się jednostki ratownicze w tym trzy patrole policji, pogotowie oraz trzy zastępy z JRG Busko-Zdrój i strażacy ochotnicy z Widuchowy.
SAMSUNG DIGITAL CAMERANasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach, ale przede wszystkim ewakuacji osoby pozostającej w pojeździe z równoczesnym udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy – relacjonuje kpt. Jarosław Baran z KP PSP w Busku-Zdroju.
Rano temperatura powietrza spadła poniżej 0°C i w niektórych miejscach drogi stały się bardzo śliskie. Do zderzenia w miejscowości Widuchowa doszło ponadto na zakręcie, a toyota po zderzeniu wypadła z trasy i zatrzymała się w rowie. Tak więc sytuacja wyglądała podwójnie groźnie – mówi mł. asp. Tomasz Piwowarski, rzecznik prasowy KPP w Busku-Zdroju.Jak relacjonuje rzecznik KPP w Busku-Zdroju, fordem podróżowała 28-latka z rocznym synkiem, natomiast drugą osobówką jechała 38-letnia kobieta wraz z 17-letnią córką. Cała czwórka trafiła do szpitali. Pasażerowie forda do kieleckiego, z toyoty do buskiego.SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Kierującej focusem kobiecie, która została uwięziona w aucie założono kołnierz ortopedyczny w celu stabilizacji odcinka szyjnego, wykonano też stabilizację prawej ręki i nogi przy pomocy szyn Kramera. Przy udziale strażaków udało się ją bezpiecznie wyciągnąć z auta w celu udzielenia dalszej pomocy.
Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ocenili, że do tego wypadku mogło przyczynić się w głównej mierze nie zachowanie odpowiedniej prędkości i miejscowe oblodzenie jezdni.

/in/
Fot. KP PSP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz