Groźna kolizja na drodze wojewódzkiej nr 766

1

Dwa samochody zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 766 w miejscowości Michałów w powiecie pińczowskim. Jak poinformował nas Paweł Obważanek – rzecznik pińczowskiej straży pożarnej, 30 letni uczestnik wypadku został uwięziony w samochodzie.

DSC00165

Do zdarzenia dwóch samochodów – dostawczego marki peugeot partner oraz osobowego marki mitsubishi, doszło w czwartek, 28 kwietnia około godziny 10.30. Jak poinformował nas Damian Stefaniec oficer prasowy pińczowskich stróżów prawa, prawdopodobną przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności przez 49-letniego kierowcę peugeota, przy manewrze wyprzedzania 30-letniego kierowcy mitsubishi.

DSC00164

Do akcji zadysponowano samochód ratownictwa drogowego z pińczowskiej strażnicy oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z Gminy Michałów. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca niezwłocznie przystąpili do ratowania z uszkodzonego pojazdu kierowcy, który w wyniku zderzenia został uwięziony w pojeździe. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego ratownicy wydostali poszkodowanego, a następnie przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego – relacjonował Paweł Obważanek.

DSC00163

Jak dodał rzecznik, pomimo iż drugi z kierowców o własnych siłach opuścił samochód, podjęto decyzję o przewiezieniu obu poszkodowanych do szpitala.

DSC00162

Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. M.G.

Udostępnij.

1 komentarz

  1. Już od kilku lat odcinek jest w fatalnym stanie technicznym. Brak wyobraźni kierowcy peugeota mógł kosztować życie obydwu kierowców. No chyba, że to nie tylko brak wyobraźni, a także zdenerwowanie przepisową jazdą mitsubishi przez Michałów wzięło górę nad zdrowym rozsądkiem. Wielu kierowców drażni przejazd innych przez Michałów z prędkością 40 km/h i wyprzedzają, gdy tylko nadarzy się okazja, często na podwójnej ciągłej i przejściach dla pieszych. Bardzo prawdopodobne, że w tym przypadku przytrafiła się taka para. Często wystarcza chwila, żeby doszło do tragedii…

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com