Grill z żarzącym węglem…wsadzili do samochodu

0

 

14 kwietnia około godziny 22.00 w Pińczowie, doszło do niecodziennej interwencji policji oraz straży pożarnej. Na jednym z osiedlowych parkingów z pojazdu wydobywał się dym, a wszystkie szyby pokryte były sadzą.

Jak podaje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie, zgłoszenie o palącym się samochodzie marki daewoo matiz, było anonimowe, jednak służby natychmiast udały się we wskazane miejsce. Przed przystąpieniem do akcji mundurowi dokładnie przyjrzeli się autu. Ku ich zdziwieniu w środku pojazdu znajdował się grill wypełniony tlącym się węglem. Na szczęście ogień nie zajął jeszcze tapicerki pojazdu, a dym i sadza pochodziła jedynie z paleniska grilla.

– Na miejscu szybko zjawiła się użytkowniczka samochodu, która widząc akcję służb wyszła z mieszkania, będąc przekonana, że będzie musiała jedynie przeparkować samochód. Wielkie było jej zdziwienie, gdy okazało się, że akcja dotyczy właśnie jej pojazdu – podaje Damian stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie.

Jak dodaje rzecznik, dość szybko wyszło na jaw, że 22-latka wraz ze znajomymi wcześniej zorganizowała sobie piknik w plenerze. Po wszystkim jej koledzy lekkomyślnie zabrali do auta grilla i tam go pozostawili.

– Nikomu niestety nie przyszło do głowy, aby wcześniej go wyczyścić. W ten sposób powstała groźba pożaru samochodu, a co za tym idzie również innych pozostawionych w pobliżu – podkreśla rzecznik.

22 – latka, za swoją nieostrożność została ukarana mandatem karnym. /mg/

 

grill w samochodzie

grill w samochodzie2

Udostępnij.

Dodaj komentarz