Gotowe i odebrane – kolejne trasy przebudowane

0

Wraz z początkiem października komisja gminna odebrała dwa odcinki dróg, które w ostatnim czasie zostały przebudowane. Mowa o drogach gminnych w Gnojnie i Zawadzie o łącznej długości ponad dwóch kilometrów.

droga_2
W Gnojnie zmodernizowana trasa ma niespełna pół kilometra. To odcinek, który swój początek ma z drogą powiatową i biegnie w kierunku zachodnim, wzdłuż zabudowań DPS oraz obok kościoła parafialnego, aż do drogi gminnej nieopodal Urzędu Gminy. Oprócz asfaltowego dywanika droga zyskała także na poprawieniu chodnika i poboczy, które zostały utwardzone. Koszt realizacji wyniósł ponad 203 tysiące złotych, jednakże gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości prawie 130 tysięcy złotych.

droga_1
Drugą, poddaną przebudowie trasą był dość długi, bo wynoszący aż 1,8 kilometra odcinek w miejscowości Zawada. Modernizacja drogi polegała na wykonaniu nawierzchni bitumicznej na całej tej długości oraz wykonaniu utwardzonych poboczy, remoncie przepustów i ich ścianek czołowych. Przy okazji oczyszczone zostały rowy. To bardzo potrzebna trasa, bowiem łączy przysiółek ”Ciechlów” z miejscowością Zawada.
Przebudowa kosztowała w sumie nieco ponad 489 tysięcy złotych, ale podobnie jak w przypadku poprzednio wspominanej drogi, gmina pozyskała dofinansowanie, tym razem w wysokości 311 tysięcy złotych.

droga 2B
Oba zadania są… więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz