Gospodarują odpadami bez zezwolenia. Policja bada sprawę

0

Kilka dni temu pińczowscy kryminalni wpadli na trop składnicy odpadów, gdzie zostały dostarczone substancje, na gromadzenie których firma gospodarująca odpadami nie posiada odpowiedniego zezwolenia.

policja1 odpady (1)

Pińczowscy policjanci dotarli do informacji o podejrzanych substancjach składowanych na obszarze jednej z firm zajmującej się gromadzeniem różnego rodzaju odpadów przemysłowych. Po jej weryfikacji okazało się, że w magazynie przedsiębiorstwa składowanych jest co najmniej kilkaset różnych pojemników z substancją, na gromadzenie której firma nie miała potrzebnego zezwolenia wydawanego przez właściwe w tym względzie Starostwo Powiatowe.

policja1 odpady (2)

Dlatego też magazyn wraz ze zgromadzonymi tam materiałami został zabezpieczony przez policjantów do wyjaśnienia całej sprawy. Powiadomiony o niej został również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który w najbliższym czasie przeprowadzi właściwe czynności kontrolne.

policja1 odpady (3)

W przypadku stwierdzenia, że właściciele firmy prowadzą gospodarkę odpadami w sposób zagrażający ochronie życia lub zdrowia ludzi oraz środowiska grozi im kara aresztu albo wysokiej grzywny.

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz