„Gorąca” sesja powiatu buskiego. Zapadły ważne decyzje.

0

Trzydziesta siódma sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju, która odbyła się 11 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, z początku zapowiadała się burzliwie, a nawet gorąco. (I nie chodzi tu bynajmniej o wysoką temperaturę powietrza, która de fakto doskwierała w tym dniu.)  Świadczyła o tym chociażby grupa blisko 40 ludzi z transparentami, która w piątkowe przedpołudnie tłumnie zgromadziła się przed budynkiem starostwa. Jak się później okazało, sprawa dotyczyła jednej z dziesięciu uchwał, która znalazła się w piątkowym projekcie porządku obrad. Równie ważną uchwałą, przyjętą podczas posiedzenia, była ta, mówiąca o likwidacji internatu popularnej „budowlanki”.

„Nie blokujcie rozwoju uzdrowiska” – takie napisy widniały na transparentach wykonanych przez delegację z Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Pojawienie się na sesji pracowników uzdrowiska dotyczyło uchwały „Wyrażenia zgody na dokonanie zmiany nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego, na nieruchomość będącą własnością spółki pod firmą „Uzdrowisko Busko-Zdrój” Spółka Akcyjna z siedzibą w Busku-Zdroju z obowiązkiem dokonania dopłaty”.

sesja powiatu 11.05 (6)

 W skrócie. Budynek po zlikwidowanym w lutym 2017 roku internacie buskiego „ekonomika” ma przejść pod własność uzdrowiska, zaś  budynek, w którym znajduje się obecnie Biblioteka Pedagogiczna (obok I LO w Busku-Zdroju) ma stać się własnością powiatu buskiego.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, to uzdrowisko wystąpiło z wnioskiem o dokonanie zamiany przedmiotowych nieruchomości. Z kolei jak twierdzi Jerzy Kolarz – starosta powiatu buskiego, zamiana ta jest korzystna dla obu stron. Jak podkreśla starosta, powiat zyska nieruchomość niezbędną dla bazy dydaktycznej dla I liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju, zaś spółka dzięki adaptacji byłego internatu „ekonomika” rozszerzy swoją bazę noclegową i umocni swoją pozycję na rynku. Ponadto przeznaczenie obiektu na działalność lecznictwa, spowoduje, że powstaną m.in.  nowe miejsca pracy. Uchwałę, która spędzała sen z powiek kierownictwu uzdrowiska, radni przyjęli większością. „ Za” opowiedziało się…więcej czytaj w jutrzejszym wydaniu Tygodnika Ponidzia (nr 20) 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com