Goooooooooool! Polska wygrała „Mini Mundial”

0

Kibice piłki nożnej już odliczają czas do Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie sportowej. Te rozpoczną się lada dzień w Rosji. Tymczasem, u nas na Ponidziu, nie tak dawno, bo w zeszłym tygodniu odbył się „Mini Mundial 2018” , który dostarczył nie lada emocji… Impreza sportowa realizowana była już po raz kolejny przez stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe Busku-Zdrój”.

IMG_9002W wydarzeniu udział wzięły dzieci ze szkół powiatu buskiego. Najpierw, odbyło się losowanie podczas którego każdej ze zgłoszonych drużyn zostało przyporządkowane wylosowane państwo. Potem już poczuć się mogliśmy jak na prawdziwym mundialu, bowiem grupy są takie same jak w przypadku MŚ w Rosji. Rzecz jasna, rozgrywki prowadzone były także według schematu jaki będzie obowiązywał podczas prawdziwych mistrzostw świata. 

IMG_91426 czerwca, przemarsz młodych piłkarzy po murawie buskiego stadionu rozpoczął rozgrywki. Dobrej zabawy i niezapomnianych sportowych wrażeń życzyli: prezes stowarzyszenia „Porozumienie Samorządowe” – Michał Maroński oraz burmistrz Buska-Zdroju – Waldemar Sikora.
IMG_9014

Łącznie w „Mini Mundialu”, który trwał dwa dni ( 6-7 czerwca), udział wzięło 320 uczniów ze szkół powiatu buskiego. Rozegrano 64 spotkania, a bramek padło ponad 100!
A jak wyglądał finał? Królowali „biało- czerwoni ”! W finale Polska ( SP 1 w Busku-Zdroju) pokonała Chorwację ( SP Zborów) 1:0. Z kolei w meczu o 3 miejsce, Meksyk czyli uczniowie szkoły z Nizin pokonali Nigerię, czyli szkołę z Raczyc.

20180607_122544

Jak informuje prezes stowarzyszenia, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały koszulki. Do najlepszych powędrowały oczywiście puchary. Aby młodzi piłkarze mogli szlifować formę do zawodników drużyn, które stanęły na podium powędrowały piłki!

Nie można pominąć jeszcze jednego faktu, ważnego faktu! Podczas rozgrywek na murawie oglądać mogliśmy mecze drużyn zarówno męskich jak i żeńskich. Brawa dla wszystkich dziewczyn!

A na zakończenie pytanie, które wielu z nas w ostatnim czasie sobie zadaje – kto wygra Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018? Odpowiedzi jeszcze nie znamy… ale mocno trzymamy kciuki za „biało-czerwonych”.

ET.

Udostępnij.

Dodaj komentarz