Głośno wołali o miłość

0

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku. (…) Nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą (…) Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadł wszelką wiedzę, i miał tak wielką wiarę, iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym (…)” (fragmenty Hymnu o Miłości św. Pawła)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Widownia Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury pękała w szwach podczas wszystkich trzech odsłon spektaklu „Wołanie o miłość”. W środę 21 czerwca odbyła się premiera dzieła, które powstawało przez kilka ostatnich tygodni. Żmudne przygotowania, długie próby i mnóstwo pracy przyniosły oczekiwany efekt.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Efekt, który wstrząsnął widownią, który wywołał łzy wzruszenia i zostawił w wielu sercach iskierkę nadziei, że może jeszcze nie wszystko stracone. Może tli się w nas jeszcze odrobina nadziei i dobra. Może będziemy mieć na tyle siły, by sprzeciwić się złu i powiedzieć STOP niegodziwościom tego świata.
OLYMPUS DIGITAL CAMERANa scenie PSCK zobaczyliśmy kilka scen z życia. Był pijany ojciec znęcający się nad rodziną, była młodociana matka porzucająca noworodka w koszu na śmieci, była narkomanka umierająca wskutek przedawkowania, były biedne dzieci opuszczone przez rodziców, którzy wyjechali do pracy za granicą, byli także nastoletni złodzieje. Wszystko to poprzedzone było wymowną sceną grzechu pierworodnego, którego w raju dopuścili się Adam i Ewa, a potem, dzięki miłości wszystko odmieniło się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pojawiła się szczęśliwa rodzina, dobro pokonało zło i zwyciężyła Miłość.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W rolę aktorów w tej niezwykłej, wielopokoleniowej sztuce wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2, obydwu pińczowskich gimnazjów, a także kółka taneczne PSCK i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nad całością czuwała animatorka kultury, emerytowana polonistka, szefowa Rady Programowej UTW, scenarzystka i reżyserka Bożena Szatkowska – Mostek, której należą się za „Wołanie o miłość” prawdziwie głębokie pokłony. Pińczowianie czekają na więcej!

Joanna Strączek – Dziabała

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com