Głośne transfery w ponidziańskich zespołach cz. III

0

Nowy trener „dogrywa” zespół

Pod okiem nowego trenera, zawodnicy Strzelca Chroberz rozegrali już kilka z cyklu sparingów przygotowujących do sezonu. O dobrej kondycji zespołu świadczą wygrane np. z Wisłą Nowy Korczyn 2:1, czy ta z juniorsko-seniorskim składem Sparty Kazimierza (5:2).
– Cieszy coraz lepsza dyspozycja zespołu. Myślę że na rozpoczęcie rozgrywek ligowych trafimy z formą – mówi nowy trener, Tomasz Czyszczoń. -Planuję jeszcze kilka wzmocnień zespołu. Wiadomo jak to w B-klasie, kadra musi być mocna i liczna, bo liczymy się chociażby z kartkami, częstymi niedyspozycjami zawodników – podkreśla szkoleniowiec.
Jeśli natomiast chodzi o transfery, to kierownik drużyny Paweł Bochniak mówi m.in. o wypożyczeniach Rafała i Szymona Szczygłów do Polan Pierzchnica. Patryk Szczygieł zapowiedział wyjazd za granicę. Jest też sporo powrotów i kilka nowych twarzy Treningi wznowili dla przykładu Krystian Pawlikowski, Kamil Góra Łukasz Pieterwas i Karol Grochowina. Zespół czerpie też z juniorskiego składu (Mateusz Modrzewiecki i Rafał Szczęśniak). Wraz z trenerem z Grodu przyszedł Krystian Mikrut i możliwe, że jeszcze dwóch zawodników, których nazwisk działacze nie ujawniają.

Stopnica już bez Charygów

Grzegorz Tomecki zrezygnował z funkcji trenera Piasta Stopnica. Na jego miejsce zatrudniono Sławomira Skibę, pracującego dotychczas z sekcją stopnickich juniorów. To pierwsza ważna zmiana. W nowym sezonie w barwach Piasta nie zobaczymy już braci Arkadiusza i Rafała Charygów, którzy prawdopodobnie występować będą w Wiśle Nowy Korczyn. Zakończenie kariery zapowiedział także bramkarz Marcin Piotrowski.
Ubytków w Stopnicy jest jednak więcej. Z zespołu wyemigrował obrońca Łukasz Kołek (możliwe, że do LZS Samborzec). Bartosz Judasz wyjechał do Krakowa, a i Jakub Sady i Piotr Dzieciuch zmieniają klub.
Jeśli chodzi o nabytki, to jak podkreśla Andrzej Seida, jest spora liczba juniorów, którzy zaczynają przygodę z głównym zespołem. Mowa o Adamie Waryło, Jakubie Pitkiewiczu, Adrianie Kapciaku, Jakubie Plewie i Macieju Kardynale. Wielki come back w roli bramkarza mają zaliczyć Przemysław Śliski oraz Marcin Wojciechowski. Po przerwie od gry, wracają Tomasz Mius (pomocnik) i Krzysztof Kawa (napastnik).
Jeśli chodzi o przygotowanie do sezonu, to w przypadku Piasta jest on statystycznie wyrównany. W sparingach zawodnicy zaliczyli dwie przegrane (z Wisłą Szczucin 6: 3 i z Tempem Pacanów 3: 2), jeden remis z Wisłą Nowy Korczyn (1:1) oraz trzy wygrane (z Grodem Wiślica – 5:1, z Polanami Pierzchnica – 3:1 oraz buskimi juniorami 7:0).
– Zawodnicy ciężko przepracowali okres przygotowawczy i liczymy na dobre wyniki w lidze. Zespół mierzyć będzie w środek tabeli w nowym sezonie – powiedział Andrzej Segda, prezes Piasta Stopnica.

Cicho sza w Nowym Korczynie!

Działacze Wisły Nowy Korczyn siedzą cicho jak mysz pod miotłą. Nie chcą chwalić się ani nabytkami, a tym bardziej uciekającymi od nich zawodnikami. O braciach Charygach, którzy w minionym sezonie występowali w barwach Piasta dowiadujemy się ze Stopnicy. Arkadiusz Modzelewski z Nowego Korczyna wspomina jedynie o Marcinie Talerze i Łukaszu Rechowiczu, którzy odeszli do Neptuna Końskie. – Nie chciałbym się wypowiadać co do wzmocnień, bo nie wszystko jest jeszcze dograne – mówił wówczas Modzelewski.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz