Głośne transfery w ponidziańskich zespołach (cz. I)

0

Nida pod okiem Wijasa
Przygotowania do nowego sezonu w TS 1946 Nida Pińczów rozpoczęły się już na początku lipca. Właśnie wtedy pierwsze treningi poprowadził z zawodnikami nowy trener – Paweł Wijas.
Jednym z potwierdzonych już transferów jest Krzysztof Stańczyk (dotychczas Naprzód Jędrzejów), który zagra w ataku Nidy.
– Jesteśmy mocno zainteresowani Krystianem Sornatem z drugiego zespołu Korony Kielce. Trenuje z nami też Piotr Matan z Naprzodu Jędrzejów. Jednak to jeszcze nie są potwierdzone transfery –
mówi prezes klubu Mariusz Karcz.-Do końca tego tygodnia będziemy mieli już wyklarowany i potwierdzony skład. Wówczas będę mógł powiedzieć więcej – dodaje.
Sporo natomiast wiemy o tym, kto z Nidy ubywa. Z pewnością w nowym sezonie nie zagra już Piotr Piwowar, który dogadał się z Neptunem Końskie. Paweł Łuszcz szuka jakiegoś klubu bliżej Kielc, a bramkarz Michał Nawrot odszedł do jędrzejowskiego zespołu.
Przed pińczowianami jeszcze kilka sparingów. W środę z Victorią Mniów na wyjeździe, a w sobotę ( w Pińczowie) z Polanami Pierzchnica, gdzie „chwilowym” trenerem został Robert Szczygieł.
Pietrzykowski ogarnia „rewolucję”
Ostatnio sporo nazwisk przewija się przy okazji tematu buskiego czwartoligowca. Jak podkreśla Ireneusz Pietrzykowski, ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale całkiem poważnie mówi o rewolucji w zespole.
Odchodzi dziewięciu zawodników, z czego sześciu z pierwszego składu. Trudna zmiana. Mateusz Janiec ubywa do Spartakusa Daleszyce, podobnie Mateusz Dziubek. Mateusz Madej od nowego sezonu pojawi się w barwach KSZO Ostrowiec, a Adam Imiela idzie do czwartej ligi mazowieckiej, a dokładnie do Broni Radom. Bartosz Styczyński przechodzi do Granatu Skarżysko, Jakub Majewski do Pogoni Staszów, z kolei Paweł Bandura do Sparty Kazimierza Wielka wraz z Jakubem Florczykiem. Albert Dziubek zadeklarował natomiast wyjazd za granicę.
– Jesteśmy zainteresowani zawodnikami występującymi w Koronie II Kielce. Przymierzamy się do zatrudnienia Piotra Malca ze Staszowa i Tomasza Szmalca z Granatu Skarżysko – mówi trener. Ubytki w zespole częściowo zostaną uzupełnione też juniorami. Ci, którzy trenowali dotychczas z drużyną, dostaną szansę występu w pierwszym zespole.
Kazimierza stawia na Ciemierę
Sparta rozegrała już kilka kontrolnych spotkań. Kilku nowych zawodników można było dojrzeć w trakcie meczu z Jawornikiem Gorzków. Pojawili się tam chociażby Jakub Florczyk i Paweł Bandura z buskiego zespołu. Trener testował kilku wychowanków, a wśród nich Damiana Wieczorka i Michała Ziętarę. Na boisku pojawił się ponadto inny Michał – Kowalski. Najważniejszym i najmocniejszym punktem w Sparcie ma być bramkarz Marcin Ciemiera. Tak, zdecydowanie w tej kwestii zespół musiał dokonać zmian.
Jeśli chodzi o ubytki, raczej nie zobaczymy w Sparcie Sebastiana Łosia, który na treningach w ogóle się nie pojawia. Ifeanyi Nwachukwu trafił z kolei do Proszowianki Proszowice.
Victoria zmianę zaczęła od… trenera
Skalbmierska Victoria 2015 także poczyniła pewne zmiany, gdyż dziewiąte miejsce zespołu w b-klasowym wyścigu było zdaniem kibiców…. bardzo słabe. Dlatego klub poczynił podstawowe zmiany – w kadrze szkoleniowej. Już w lipcu do zespołu dołączył Łukasz Łakota, wychowanek wypożyczony do Sparty Kazimierza Wielka. 34-letni zawodnik zastąpi na tym miejscu dotychczasowego szkoleniowca Michała Borka i będzie grającym trenerem.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com