„Generał w habicie” przyjedzie do Kasztelanii

0

Wójt Gminy Kije zaprasza na wyjątkowe spotkanie. Tym razem gościem w Samorządowej Instytucji Kultury w Kijach będzie postać nietuzinkowa- siostra Małgorzata Chmielewska. Moderatorem rozmowy będzie natomiast prof. Stanisław Żak. Wszystkie osoby zainteresowane spotkaniem z tą wyjątkową osobą zapraszamy do zamku w Kijach już w najbliższy piątek o godz. 17.00.

chmielewska 2
Dla tych, którzy nie wiedzą kto to jest siostra Małgorzata Chmielewska ( o ile tacy w ogóle istnieją 😉 ), nakreślimy pokrótce jej sylwetkę. Być może to przekona Was, że powinniście się pojawić w piątkowe popołudnie w Kijach.

Jest zakonnicą, a mimo to jest… matką i babcią. Wszystko za sprawą adopcji, której się podjęła. Nie jest typową siostrą zakonną, a wręcz bardzo nietypową. Kiedy potrzeba, z jej ust poleci kwiecista wiązanka przekleństw. Jej język i sposób wycia, owszem, bywa cięty, ale przez wielu nazywana jest solą tej ziemi. Siostra Małgorzata jest niczym człowiek orkiestra. Ma 67 lat, ale to bizneswoman jakich mało. Jest przełożoną Wspólnoty „Chleb Życia”. Prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie. Próbuje przywrócić do… więcej w papierowym wydaniu czasopisma. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz