Filip Maciejuk zwycięzcą III etapu Szlakiem Walk majora Hubala w Busku-Zdroju

0

2 czerwca kolarze startujący w XIII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Szlakiem Walk mjr Hubala rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas na trasie 21,3 km.
IMG_9669
Wyścig oficjalnie otworzyli: Andrzej Sypytkowski organizator wydarzenia i burmistrz Waldemar Sikora gospodarz III etapu wyścigu.

IMG_9789

Pogoda dopisała, a kibice zagrzewali zawodników do rywalizacji. Przez dłuższy czas na czele III etapu jazdy indywidualnej na czas był Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) z czasem 26:11, jednak szybszy od niego o 47 setnych sekundy okazał się młody 19-letni zawodnik Reprezentacji Polski – Filip Maciejuk. Trzecie miejsce należało do Kamila Gradka (CCC Sprandi Polkowice). Michał Podlaski z grupy Voster Uniwheels Team, po trzech etapach, został najlepszym góralem wyścigu, a Szymon Sajnok, był najlepszy w klasyfikacji punktowej.

IMG_9753

III etap wyścigu był jednocześnie Memoriałem Andrzeja Imosy, nieżyjącego kolarza z Buska – Zdroju. Puchary dla najlepszych kolarzy ufundowane przez brata Andrzeja Imosy- Stanisława mieszkającego w Australii, wręczyła m.in. Zofia Mruk siostra zmarłego kolarza, burmistrz Waldemar Sikora oraz dyrektor wyścigu Andrzej Sypytkowski.

Koszulkę dla najlepszego zawodnika w kat. U-23 (do lat 23) otrzymał z rąk Wojciecha Legawca prezesa Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. Filip Maciejuk, dla najlepszego górala koszulkę Michałowi Podlaskiemu wręczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Stanisław Walasek, żółta koszulka za przodownictwo w klasyfikacji ogólnej trafiła z rąk burmistrza gminy Waldemara Sikory do Filipa Maciejuka, a koszulkę zwycięzcy w klasyfikacji punktowej przekazał Szymonowi Sajnokowi wiceburmistrz Henryk Radosz.

Na stoisku promocyjnym gminy, widzowie mogli odebrać foldery wyścigu oraz zaczerpnąć informacji o samej gminie.

IMG_9868

Przebieg wyścigu dla kibiców zgromadzonych przy starcie i mecie obok Sanatorium „Oblęgorek”, komentował Włodzimierz Rezner – dziennikarz sportowy Polskiego Radia.

XIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Szlakiem Walk mjr Hubala po raz pierwszy odbył się w Busku-Zdroju, jak zapewniał włodarz miasta nie po raz ostatni.

IMG_9883
Podczas sportowego wydarzenia uczczono pamięć żołnierza hubalczyka Czesława Chrustowicza i Andrzeja Imosy kolarza i trenera który zmarł tragicznie w kwietniu 1987 r., pochowanych na cmentarzu parafialnym w Busku-Zdroju.

Opr. UMiG Busko

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com