Dziewczyny ze Zbludowic wicemistrzyniami województwa!

0

Aż 6 drużyn rywalizowało w Strawczynku w gminie Strawczyn o miano najlepszej drużyny w województwie świętokrzyskim.  Do finału tzw. Igrzysk Młodzieży Gimnazjalnej w Piłce Nożnej, awansowała m.in. grupa dziewcząt z gimnazjum ze Zbludowic, która wywalczyła srebro!

W finałowym turnieju, który odbył się 7 czerwca, spotkały się reprezentacje gimnazjów z miejscowości: Promnik, Włoszczowa, Skarżysko nr 2, Stadnicka Wola oraz z Bielin.

– Po pasjonujących rozgrywkach nasze dziewczyny zajęły II miejsce w WOJEWÓDZTWIE! Również nasza Wiktoria Jurecka uzyskała tytuł NAJLEPSZEJ  ZAWODNICZKI W WOJEWÓDZTWIE! – tą znakomitą informacją podzieliła się z nami Beata Korczyńska, trenerka zwycięskiej drużyny.

Jak dodała trenerka, żeby awansować do tych rozgrywek, trzeba było najpierw uczestniczyć w rozgrywkach miejsko-gminnych i półfinałach wojewódzkich.

 –Oczywiście  nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne i zajmowały tylko pierwsze miejsca. Nie ukrywam, że II miejsce jest dla nas ogromnym sukcesem. Dziewczęta prężnie działają i talenty jak widać są  – podkreśliła trenerka.

Wiktoria Jurecka – kapitan drużyny, Weronika Domagała – bramkarz, Kinga Pasternak , Katarzyna Cepuchowicz, Patrycja Piła, Anna Murdzek, Kinga Kopeć, Zuza Koc, Dominika Durnać oraz Dominika Murdzek –  to uczennice Zespołu Placówek Oświatowych Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach, które reprezentowały powiat i gminę Busko-Zdrój w rozgrywkach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Finał Wojewódzkich  Igrzysk  Młodzieży  Gimnazjalnej  w Piłce  Nożnej  w Strawczynku organizowany był przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. M.G.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com