Działoszyce w finale Dziecięcej Piłki Ręcznej (fotorelacja)

0

Przez cały rok poznawali zasady gry  podczas lekcji wychowania fizycznego wykonywali indywidualne ćwiczenia, biorąc udział w grach i zabawach z piłką ręczną. A mowa o zawodnikach z klas 1-3 szkół podstawowych z powiatu pińczowskiego, którzy w minioną środę wzięli udział w rywalizacji sportowej na etapie powiatowym tzw. Dziecięcej Piłki Ręcznej.

Środowy Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej, zorganizowany był po raz pierwszy w powiecie pińczowskim. Był  podsumowaniem Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej – Dziecięca Piłka Ręczna, którego głównym celem jest promocja aktywności fizycznej, rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli w zakresie nowatorskich technik i metod prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Dodatkowo w ramach Programu każda ze szkół w roku szkolnym 2016/2017 w powiecie została doposażona w zestawy do gry w dziecięcą piłkę ręczną.

piłka ręczna (74)

Wzorowo zorganizowane, a zarazem zaciekłe  rozgrywki, odbyły się  10 maja w hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych  w Złotej. W turnieju o miano najlepszej drużyny walczyli uczniowie z pięciu szkół podstawowych, którym sędziowali : Robert Siemieniec, Krzysztof Chmielarz, Przemysław Płatek oraz Marek Purchla. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Działoszyc. Srebro wywalczyli gospodarze ze Złotej. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Pińczowa zaś dyplomy za udział w imprezie otrzymali uczniowie z Sędowic oraz Kij.

piłka ręczna (104)

– Cieszymy się bardzo i jesteśmy dumni ze swoich zawodników.  Dzieci realizowały takie założenia taktyczne  jakie wyznaczyliśmy.  Atmosfera była niesamowita, był doping, gra fair play i pierwsze miejsce w dobrym stylu. Wszystkie mecze wygrane, nie jesteśmy be szans.  Już się  nie możemy doczekać etapu wojewódzkiego – tłumaczy Łukasz Jędraski – trener  zwycięskiej drużyny z Działoszyc.

– Pod względem sportowym, poziom był wyrównany.  Taka impreza powinna być kontynuowana bo jest to z korzyścią zarówno da dzieci jak i opiekunów.  II miejsce to dla nas niedosyt, ale musimy uznać wyższość drużyny z Działoszyc, która grała lepiej pod względem technicznym no i taktycznym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ nasze dzieci ze Złotej również bardzo ładnie się zaprezentowały, a różnica między pierwszym, a drugim miejscem, była minimalna – powiedział nam z kolei Robert Siemieniec – jeden z sędziów spotkania.

Już 10 czerwca, 16 najlepszych zespołów wyłonionych w turniejach powiatowych, w tym drużyna  z Działoszyc, spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się w Hali Legionów w Kielcach oraz wezmą udział w festynie podsumowującym realizację programu: Horyzonty Aktywności Fizycznej – Dziecięca Piłka Ręczna.

– Turniej sportowy rządzi się takimi prawami, że zwycięzca jest tylko jeden. Najważniejsze jest jednak to, że możemy się spotkać w tej imprezie. Według mnie wszyscy jesteśmy zwycięzcami, najlepsi z najlepszych. Życzę wam sportowej postawy – podsumował Marek Purchla, nauczyciel wychowania fizycznego, sędzia.

Gratulacje dla zawodników i opiekunów!                                      M. Gajda

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com