Dyskutowali o powstaniu na kijskiej ziemi

0

Z pasjonatem historii Powstania Styczniowego, Romualdem Sadowskim, spotkali się mieszkańcy gminy Kije.
SONY DSC
-Z tego spotkania cieszę się jako wójt, ale także jako Krzysztof Słonina, mieszkaniec gminy. To jedna z działań niekomercyjnych, przeznaczonych dla wąskiej grupy osób, którzy podobnie jak nasz gość, bardziej niż przeciętny Kowalski interesują się historią – mówił na początku Krzysztof Słonina.
Do Kasztelanii, na spotkanie z regionalistą zaprosiło Stowarzyszenie Kobiet Wsi Włoszczowice. To właśnie panie z tej miejscowości były inicjatorkami, albowiem gość, fanatyk historii powstania, doszukał się pewnych faktów dotyczących tego właśnie terenu. Zatem oprócz ciekawej historii i ekspresyjnych postaci powstańczych można było usłyszeć m.in. o szpitalu powstańców, który mieścił się w Piotrkowicach, czy bitwie pod Włoszczowicami.
SONY DSC
-Zachęcam do pogłębienia tych wątków, na które natknąłem się całkiem przypadkowo, a które są związane z waszą najbliższą okolicą – mówił Sadowski, pisarz i regionalista spod Pierzchnicy.
Na koniec publiczność miała okazję, już w kuluarach, wymienić poglądy z zaproszonym gościem, a wieczór umiliły zebranym smakołyki z bufetu, który przygotowały gospodynie z Włoszczowic.

SONY DSC

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com