Dwóch 16 latków zatruło się dopalaczami…z ciekawości

0

Do dziś w szpitalu na obserwacji przebywa dwóch 16 latków, którzy we wtorkowe popołudnie najprawdopodobniej zatruli się dopalaczami. Chłopcy to rówieśnicy z gminy Pińczów. Jak twierdzą nieznaną sobie substancje znaleźli na przystanku PKS w Pińczowie i z ciekawości postanowili ją wypalić.

O całym zdarzeniu policję zawiadomił 71-letni mieszkaniec Pińczowa. Jak informuje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie, we wtorek 7 sierpnia, mężczyzna zwrócił uwagę na dwóch młodych ludzi przebywających w pobliżu prywatnych garaży. 71-latek twierdził, że chłopcy są najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu lub narkotyków, ponieważ ich zachowanie jest nietypowe i daleko odbiega od przyjętych norm.

– Przybyli na miejsce mundurowi od razu stwierdzili, że nieletni najprawdopodobniej ulegli zatruciem środkami zastępczymi, nieznanego pochodzenia. Ich podejrzenia potwierdziło sprawdzenie odzieży, w której policjanci znaleźli susz roślinny. Ponieważ chłopcy tracili kontakt z rzeczywistością natychmiast na miejsce wezwano służby medyczne. Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu ich na oddział dziecięcy szpitala w Busku-Zdroju, gdzie pozostali na obserwacji – tłumaczy rzecznik.

Jak dodaje, policjanci poddadzą substancje szczegółowym badaniom, natomiast „ciekawość” nieletnich będzie dalej weryfikowana.

Osobie, która przekazała nastolatkom zabronione środki grozi odpowiedzialność karna. /mg/

zatrucie dopalaczami

Udostępnij.

Dodaj komentarz