Dwa nowe radiowozy trafiły do buskiego garnizonu

0

5 stycznia,  na terenie placu apelowego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyło się oficjalne przekazanie kilkudziesięciu nowych pojazdów służbowych, które w perspektywie kilku dni pojawią się na ulicach województwa świętokrzyskiego. Do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju trafiły dwa oznakowane radiowozy marki Opel Mokka.

W uroczystości wieźli udział m.in. świętokrzyscy policjanci na czele z insp. Dariuszem Augustyniakiem, a także Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Będkowski oraz przedstawiciele poszczególnych gmin, które współfinansowały zakup łącznie 27 radiowozów.

Dzisiaj w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy garnizonu świętokrzyskiego, odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do 34 nowych pojazdów. Zakup 27 radiowozów został współfinansowany przez poszczególne samorządy gminne i powiatowe. Do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju trafiły dwa oznakowane radiowozy marki Opel Mokka. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki współfinansowaniu władz samorządowych powiatu buskiego oraz samorządów Miasta i Gminy w Busku – Zdroju, Miasta i Gminy w Stopnicy, Gminy Tuczępy, Gminy Gnojno, Gminy Pacanów oraz Gminy Nowy Korczyn.

W najbliższych dniach na ulice naszego powiatu wyjadą nowe radiowozy Opel Mokka. Pojazdy posiadają szereg nowoczesnych systemów zapewniającym policjantom bezpieczeństwo i komfort pracy. Nowoczesne silniki oraz wyposażenie pojazdów bez wątpienia przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz pomogą sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

Źródło: KPP w Busku – Zdroju/KWP w Kielcach

Udostępnij.

Dodaj komentarz