Dramatyczny wypadek. Nie żyje 44-letni mężczyzna

0

W poniedziałek, 11 marca przed północą doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Na nieoświetlonym fragmencie drogi krajowej nr 73, na wysokości miejscowości Mikułowice doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Zginął 44-letni mężczyzna.

Jak informuje policja, na drodze krajowej nr 73, poza obszarem zabudowanym, na wysokości miejscowości Mikułowice, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierujący pojazdem marki Hyundai nie zauważył stojącego na drodze mężczyzny i uderzył w niego.

Jak się okazało, pieszy pomimo, że poruszał się poza obszarem zabudowanym nie posiadał na swojej odzieży elementów odblaskowych. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń 44-letni mężczyzna, mieszkaniec pow. pińczowskiego, zmarł na miejscu.

Przypominamy, że pieszy poruszając się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Elementy odblaskowe mogą uratować czyjeś życie – apeluje policja.

Fot. Policja

Udostępnij.

Dodaj komentarz