Dotarli do ćwierćfinału

0

Młodzi adepci piłki nożnej ze szkółki Football Academy w Pińczowie wzięli udział w turnieju Śnieżka Cup w Dębicy. Podopieczni Łukasza Białego wypadli bardzo dobrze w tych rozgrywkach docierając aż do ćwierćfinału.

dotarli_do_ćwierćfin ału
Śnieżka Cup 2017 to już dziesiąta edycja wydarzenia, które za każdym razem gromadzi wielu młodych pasjonatów piłki nożnej. W tym roku podczas turnieju wystąpiło ich ok. tysiąca. Reprezentowali 96 różnych drużyn z czterech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.
Dwudniowe rozgrywki odbywały się 17 i 18 czerwca. Zostały podzielone na grupy zgodnie z rocznikiem młodych piłkarzy. Pińczów reprezentował rocznik 2006, który rozgrywał swe mecze w sobotę.
-Na etapie grupowym nasi piłkarze rywalizowali z uznanymi piłkarskimi firmami z Przemyśla, Nowej Dęby i Radomyśla Wielkiego (koło Mielca). Na inaugurację nieznacznie ulegliśmy zespołowi z Przemyśla 1:2. Bramkę strzelił Toboła. W drugim meczu nasi podopieczni rozgromili Radomyśl 7:0, bramki zdobywali Sikora (x2) Romaniec, Płachta , Toboła (x2) i Łata. W ostatnim meczu dzięki remisowi 4:4 z Nową Dębą, po bramkach Toboły, Łaty i dwóch trafieniach Okopienia awansowaliśmy do ćwierćfinału – relacjonuje trener.

dotarli_puchar.jpg-W1000-H
Jak się później okazało, w ćwierćfinale piłkarze z Pińczowa trafili na gospodarzy. To bardzo mocny zespół, który nie dał sobie w kaszę dmuchać. Od samego początku, do końca tego meczu chłopcy walczyli na boisku. Niestety gospodarze okazali się lepsi. Przegrana 3:0 sprawiła, że to Igloopol Dębica awansował.
Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, a każdy zawodnik medal – niezależnie od zajętego miejsca w zawodach. W imieniu drużyny, pokaźny puchar za wysokie, 8 miejsce odebrał kapitan drużyny – Kacper Romaniec.
-Dotarcie do ćwierćfinału w tak dobrze obsadzonym turnieju, to bardzo dobry wynik. Jestem zadowolony z występów chłopców, które pokazują ciągły progres drużyny – skomentował trener młodych piłkarzy, Łukasz Biały.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com