Dostawczy bus wjechał do rowu

0

Dziś rano funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy dostali zgłoszenie, że w rowie przy drodze w miejscowości Wolica koło Buska – Zdroju, leży dostawczy bus. Policjanci na miejscu zastali mężczyznę stojącego przy pojeździe. Jak się  wkrótce okazało, nie był to jednak kierowca, bo ten odjechał innym pojazdem. Kiedy mundurowi odnaleźli kierującego, zatrzymali mu prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
policja_wolica1Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju pełniący dziś służbę, dostali zgłoszenie o samochodzie dostawczym leżącym w przydrożnym rowie. Natychmiast pojechali do miejscowości Wolica koło Buska – Zdroju.
policja_wolica2
Na miejscu zastali mężczyznę, który przedstawił się jako kierowca pojazdu. Po dokładnym obejrzeniu uszkodzonego mercedesa, policjanci nabrali podejrzeń, że w kabinie mogły być dwie osoby. 24 – letni mężczyzna przyznał się w końcu, że on był pasażerem, a za kierownicą siedział jego kolega. Jak oświadczył, ten po przeładowaniu wiezionego towaru do innego pojazdu należącego do tej samej firmy, pojechał na teren gminy Solec – Zdrój.policja_wolica3Zachodziła obawa, że kierujący w chwili zaistnienia zdarzenia mógł być nietrzeźwy. W Solcu – Zdroju do 27 – latka, który mógł kierować dostawczym busem dotarli miejscowi policjanci. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości z wynikiem negatywnym, mężczyzna był trzeźwy. 27 – latek przyznał się, że to on kierował mercedesem. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, przyczyną wjechania do rowu mogło być zmęczenie i zaśnięcie mężczyzny za kierownicą. Kierujący przejechał przez całą szerokość drogi i zjechał do rowu po przeciwnej stronie. Rowem jechał jeszcze przez około 50 metrów zanim pojazd całkowicie się zatrzymał. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie.
policja_wolica4To już kolejny przypadek w ostatnim czasie, gdy przyczyną zdarzenia drogowego jest najprawdopodobniej zaśnięcie za kierownicą.       

Przypominamy!Wyruszając w podróż samochodem pamiętajmy o paru zasadach, które pomogą nam komfortowo dojechać na miejsce:

  • należy być wyspanym i wypoczętym
  • kierowca powinien prowadzić pojazd w wygodnych butach (najlepiej na płaskim obcasie)
  • w długiej podróży kilkunastominutowe postoje co 2-3 godziny pomagają przeciwdziałać monotonii jazdy
  • wnętrze samochodu powinno być przewietrzone (nie może być w nim za gorąco)
  • kierowca nie może pić alkoholu ani przed jazdą, ani w jej czasie, nie wolno mu też jeździć „na kacu”
  • kierowca nie może przyjmować leków działających na układ nerwowy.

Opr. TP/ KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com