Dostawczakiem „wylądował na dachu”

0

W sobotę, 27 stycznia w miejscowości Brzostków w gminie Nowy Korczyn w powiecie buskim, doszło do wypadku samochodu dostawczego. Jak poinformował nas Jarosław Baran – rzecznik PSP w Busku-Zdroju, pojazdem podróżowały trzy osoby.

Jak informuje rzecznik, zgłoszenie o dachowaniu samochodu w miejscowość Brzostków, strażacy otrzymali około godziny 9.49. Do zdarzenia natychmiast zadysponowali aż trzy zastępy straży pożarnej.

– Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że samochód marki renault master nie dość, że dachował to jeszcze znajdował się na środku drogi na dachu i blokował całą jezdnię – relacjonuje Jarosław Baran – rzecznik PSP w Busku-Zdroju.

Jak dodaje rzecznik osoby, które podczas zdarzenia znajdowały się w pojeździe, na szczęście zdołały opuścić pojazd o własnych siłach.

– Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zapewnieniu komfortu cieplnego uczestnikom zdarzenia z równoczesnym udzielaniem wsparcia psychicznego – podkreśla Jarosław Baran.

Kolejny etap działań zastępów straży pożarnych polegał na odłączeniu akumulatora w pojeździe, postawieniu samochodu na koła oraz sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Osoby uczestniczące w wypadku zostały przekazane pod opiekę ratownikom medycznym.

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com