Dorota Wites wicemistrzynią świata

0

To ogromny sukces pińczowianki, która od wielu lat, z powodzeniem trenuje karate pod czujnym okiem sensei Aleksandra Staniszew, prezydenta Polskiej Unii Shorin Ryu, mistrza 8 dan w Okinawa Shorin Ryu Karate i 7 dan w Okinawa Kobudo. Dorota_3Dorota Wites, która na co dzień uczy wychowania fizycznego w pińczowskim Liceum Ogólnokształcącym, wraz z silną kadrą Polski wzięła udział w VI Pucharze Świata Shorin Ryu Karate (W.O.F), który odbył się w sierpniu w Tokio. Reprezentacja pokazała się ze swej najlepszej strony zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Polacy wyprzedzili bardzo dobre ekipy z Francji czy nawet samej Japonii.

Dorota_2
Pińczowianka Dorota Wites zdobyła srebrny medal w silnie obsadzonej kategorii seniorek, a ponadto wywalczyła czwartą pozycję w dojo kumie (walce ciągłej, pełno kontaktowej). Nasza mistrzyni odniosła bardzo duży sukces również w konkurencji kobudo (walka bronią). Jako jedyna kobieta w kategorii broni segmentowych seniorów zakwalifikowała się do finałowej ósemki zajmując ostatecznie 5 miejsce, co oznacza, że wcześniej pokonała nawet mężczyzn.
Dorota_1
Warto wspomnieć także o innym pińczowianinie – Jacku Strączkiewiczu (senior starszy +45 lat). Zawodnik walcząc w dojo kumie uplasował się na wysokim czwartym miejscu.

W prestiżowej imprezie sportowej wzięło udział kilkuset znakomicie przygotowanych zawodników z całego świata (zabrakło tylko reprezentantów Afryki). Uroczystego otwarcia VI edycji Pucharu Świata dokonał prezydent WO.F. Kenyu Chinen, dyrektor wykonawczy W.O.F. Aleksander Staniszew, a także władze Tokio. Po zakończonych zawodach wszyscy uczestnicy wzięli udział w ekskluzywnym party w hotelu Asakusa View.

W ramach imprezy zawodnicy, oprócz rywalizacji uczestniczyli także w specjalistycznych treningach Shorin Ryu Karate oraz Kobudo w Tokio i w Naha na Okinawie.
„Tegoroczny wyjazd do Japonii był bardzo udany . Polska reprezentacja wygrała klasyfikację medalową , zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom a na treningach uczestniczyła aż ponad 80 osobowa grupa polskich instruktorów karate shorin-ryu co jest bardzo dużym sukcesem prestiżowym i organizacyjnym” – mówi sensei Aleksander Staniszew.Dorota_3 (2)Ogromny sukces pińczowian docenili samorządowcy. Burmistrz Miasta ii Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Rada Miejska uhonorowała zawodników oraz ich trenera specjalnymi podziękowaniami, które wręczone zostały kilkanaście dni temu podczas sesji Rady Miejskiej.

Składam serdeczne podziękowania oraz gratulacje za wybitne osiągnięcia sportowe oraz reprezentowanie i promowanie naszego regionu na arenie światowej” – mówił Włodzimierz Badurak przekazując wyróżnienie na ręce Doroty Wites.
Serdecznie gratulujemy!

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz