Długi weekend na pińczowskich drogach. Aż 56 wykroczeń w powiecie

0

Czterech kierowców będących pod wpływem alkoholu, zatrzymali w ciągu czterech dni przedłużonego weekendu pińczowscy policjanci. Ponadto osoby te straciły dokumenty za zbyt szybką jazdę. Niechlubny rekord przypadł w udziale 36-latkowi, który na drodze krajowej w Lipniku przekroczył  dozwoloną prędkość o 84 km/h.

Jak informuje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie, pierwszego dnia czerwca policjanci zatrzymali do kontroli 48-letniego, nietrzeźwego kierowcę samochodu marki audi z miejscowości gminy Złota. Wynik jego pomiaru pokazał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak podkreślił rzecznik, kierowca tłumaczył policjantom, że wracał właśnie ze sklepu, w którym to wprawił się w taki stan.

Następnego dnia policjanci zatrzymali kolejnych kierowców jadących „na podwójnym gazie”. Tym razem w  gminie Działoszyce. Był to 42-letni traktorzysta z wynikiem 1 promila w wydychanym powietrzu, a niedługo potem jego znajoma, która przyjechała odebrać od policjantów ciągnik mimo tego, że sama była pod wpływem alkoholu – 0.21 promila alkoholu.

Jak dodaje rzecznik, w tej samej gminie w ręce policjantów wpadł 66-letni mężczyzna, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Prowadząc mercedesa „wydmuchał” ponad 1,6 promila.

– Wszyscy za swoje występki odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jazda po użyciu alkoholu, a więc poniżej 0,5 promila to z kolei wykroczenie, za które grozi kara grzywny. Zarówno w przypadku przestępstwa jak i wykroczenia sąd orzeka też zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas – wyjaśnia rzecznik.

Oprócz nietrzeźwych, pińczowscy policjanci kontrolowali również kierowców znacząco naruszających dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Za jej przekroczenie o ponad 50 km/h tymczasowo prawo jazdy straciło w ostatnich dniach 3 kierowców.

Łącznie podczas weekendu, policjanci ruchu drogowego ujawnili 56 wykroczeń, najczęściej karanych grzywną i nałożeniem punktów karnych. 35 z nich dotyczyło przekroczenia prędkości. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz