Czyja to droga?

0

„Droga jest własnością gminy. Zawsze nią była i zawsze będzie. Będziemy o nią walczyć. Na razie w sądzie toczy się postępowanie o zasiedzenie części działki 357 i czekamy na jego rezultat. W związku z tym, na ten moment ciężko mi się wypowiadać w tej sprawie. Czekamy na decyzję sądu, ale jak już powiedziałem, droga była gminna i taką musi zostać. Pani Szkoła nie musi się martwić bo będzie miała zapewniony dojazd do pola” – mówi Tadeusz Sułek, wójt Gminy Złota.

O co chodzi? Krótko mówiąc chodzi o drogę gminną w Nieprowicach, a właściwie o jej ostatni odcinek, którym pani Elżbieta Szkoła dojeżdża do swojej działki rolnej. Poza nią nikt z tej drogi nie korzysta, pole pani Elżbiety właściwie „zamyka” drogę. Ale, żeby można było dojechać do pola trzeba po drodze przejechać obok działki 357, o której zasiedzenie obecnie stara się rodzina S. I tu pojawia się problem.

Pani Elżbieta niedawno odwiedziła naszą redakcję, przyniosła stertę dokumentów sądowych, geodezyjnych, decyzji wydanych przez rozmaite urzędy; od gminnych po wojewódzkie, i opowiedziała nam, jak to jeden z panów S. skutecznie utrudnia jej dojazd do pola… całość artykułu znajdziecie w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz