Czy lubimy sprzątać po swoich pupilach?

0

Jak co roku,  kiedy nadchodzi wiosna temat sprzątania (albo jego braku) po czworonogach powraca jak bumerang. O tym, że nie wszyscy pamiętają aby odchody po swoich  psach uprzątnąć, zaalarmował redakcję nasz Czytelnik z Buska-Zdroju.

Śnieg, który znikł  już pewien czas tematu, odsłonił, albo raczej pokazał, że nie każdy lubi sprzątać  nieczystości po swoim pupilu. Oczywiście jest także spore grono opiekunów, którzy dają dobry przykład innym i dbają o naszą wspólną przestrzeń publiczną. Tylko czy mamy w ogóle obowiązek sprzątania po swoim zwierzaku? O to zapytaliśmy komendanta straży miejskiej w Busku-Zdroju  –  Jerzego Fabijańskiego.

Jak  poinformował nas komendant,  obowiązek istnieje i wynika z uchwały rady miejskiej mówiącej o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy Busko-Zdrój. To dokument z 26 października 2017 r. ( uchwała nr XXXIV/453/2017), który jest ogólnodostępny na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.  

Czytelnik „Tygodnika Ponidzia”  prosił  nas o zwrócenie uwagi na tereny sportowo – rekreacyjne przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju i tym samym przypomnienie innym, aby pamiętali o sprzątaniu po swoim zwierzaku.

Więcej w papierowym wydaniu.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz